Історія сурогатної мами з США, яка виносила малюків для 4 сімей

37-річна Стефані ДеКампос з Іст-Хартфорда минулої весни народила восьму дитину. Медсестра, яка вчиться на акушерку, ДеКампос - мати двох синів і однієї прийомної дочки.

Стефані 4 рази була сурогатною матір’ю, народивши шістьох дітей, включаючи двох близнюків, для людей, які не могли зробити це самостійно: одна мати була безплідною, другій мамі, яка страждає на розсіяний склероз, сказали, що третя вагітність буде небезпечною, ще була гей-пара, яка дуже хотіла стати батьками і батько-одинак, який теж дуже хотів дитину.

«Мені подобається кожна моя вагітність, хоча жодна з вагітностей не була легкою», – розповідає дівчина. Але незручності були незначними, додала вона, особливо «в порівнянні з життям і народженням життя».

Перший досвід сурогатного материнства

Старший син Стефані народився в 2000 році. Сім років по тому вона запропонувала виношувати дитину для своєї двоюрідної сестри, використовуючи донорську яйцеклітину і сперму батька: «У мене була легка вагітність. У той час люди не говорили про сурогатне материнство. Але я запропонувала».

Це було її перше сурогатне материнство, і вагітність привела до народження дівчаток-близнят, Кеті і Дорі, яким зараз 12.

«Перше сурогатне материнство було чудовим, це можливість для мене просто насолодитися вагітністю – без стресу – як взяти відпустку». Вона каже, що могла отримувати задоволення від кожного легкого поштовху, від кожного руху і дозволяти комусь ще «турбуватися про народження дитини».

Вона відправляє вітальні листівки усім дітям, яких народила, відзначаючи точний час народження кожного з них, кажучи, що це «момент, який я ніколи не забуду».

«Всі вони знають, що вони прийшли від мене. Тепер це частина історії людей», – розповідає дівчина.

ДеКампос каже, що коли їй подзвонили з клініки і сказали, що вона вагітна близнюками, вона була на уроці тхеквандо у старшого сина. Інша мати, Карла Берман, яка незабаром стала близькою подругою, підслухала її і запитала, чи не сурогатна вона, і сказала, що вона теж була сурогатною матір’ю. «Вона сказала мені:« Це заразно. Ви захочете зробити це знову », – розповіла Стефані.

Так і сталося з дівчиною. «Щось по-справжньому чарівне відбувається, коли ви дивитеся, як хтось вперше бере на руки дитину, і ви знаєте, що цього не сталося б, якби не ви», – каже ДеКампос, – це приголомшливо».

Стефані ДеКампос в кімнаті сина
Стефані ДеКампос в кімнаті сина

Зміна ставлення

Раніше в цьому році Центри США по контролю і захисту захворювань підрахували, що близько 10 відсотків жінок – 6,1 мільйона – в Сполучених Штатах у віці від 15 до 44 років відчувають труднощі з вагітністю або збереженням вагітності.

ДеКампос каже, що раніше боротьба за родючість була більш конфіденційною, «тому що люди вважали її ганебною. Жінки не хотіли, щоб хтось знав, що вони всиновлюють, тому що вони відчували себе зламаними».

Неясно, скільки дітей народжується від сурогатних матерів. Багато сурогатні материнства організовуються в приватному порядку, іноді за участю одного або члена сім’ї, який може виносити дитину, виступаючи в якості сурогату.

Всі сурогатні материнства ДеКампос були гестаційними сурогатами, в яких ембріон, створений шляхом екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) з використанням яйцеклітин та сперми передбачуваних батьків або донорів, потім імплантується в її тіло.

Національний центр біотехнологічної інформації, що входить до складу Національних інститутів здоров’я, включає ряд міжнародних досліджень, в яких дослідники, які вивчають сурогатне материнство 10 років по тому, виявили позитивні почуття серед батьків сурогатних дітей, серед сурогатних матерів і серед самих дітей.

Міцні зв’язки

ДеКампос каже, що у неї склалися міцні зв’язки з сім’ями, яким вона допомогла.

«Передбачувані батьки» – термін, що використовується в сурогатному материнстві – тісно пов’язані протягом всієї вагітності, – говорить ДеКампос. Вони приходять на прийом, на первинне УЗД, УЗД статі, вони багато пишуть і дзвонять, особливо в останньому триместрі, а потім присутні при пологах.

«Ви так добре дізнаєтеся цих людей, говорите, спілкуєтеся. Їх бажання стає вашим бажанням. Ви хочете тільки допомогти їм отримати те, чого вони хочуть більше всього на світі».

Популярне

Подібні новини