Став відомий точний діагноз Анастасії Заворотнюк

Ще восени минулого року Анастасія Заворотнюк потрапила в лікарню з 4 стадією раку головного мозку і тільки зараз став відомий точний діагноз.

Ще у вересні 2019-го армія фанатів усіма улюбленої виконавиці ролі няні Віки в телесеріалі «Моя прекрасна няня» була шокована новиною про те, що актриса бореться з четвертою стадією раку головного мозку. Вперше про це стало відомо, коли Анастасія Заворотнюк потрапила в лікарню у вкрай важкому стані. Практично відразу після госпіталізації зірка впала в кому, але, на превелике щастя, зусилля лікарів не опинилися марними і вже через кілька днів вона прийшла в себе.

Анастасія Заворотнюк

Діагноз актриси

Всього видів пухлин головного мозку існує дуже багато, а ось точний діагноз знаменитості її сім’я і представники приховували до останнього. Сьогодні ж, 14 травня, абсолютно випадково стало відомо, що у неї гліобластома. Про це на всю країну проговорився директор Інституту молекулярної біології Олександр Макаров під час наради з приводу розвитку генетичних технологій за участю президента Росії.

Він розповів, що зараз став доступний новий спосіб боротьби з онкологічними захворюваннями навіть на останній термінальній стадії, коли хворому вже не допомагають ніякі ліки. Дивно, але боротися з пухлинами можуть віруси.

Олександр Макаров, директор Інституту молекулярної біології

За словами Макарова, рідні Анастасії передали вченим клітини її злоякісного новоутворення і вони підібрали відповідні віруси, здатні його знищити. При цьому зараз ситуація Заворотнюк ще не настільки критична, щоб вдаватися до такого специфічного лікування. Однак воно вже показало свою ефективність на клінічних випробуваннях з реальними хворими — не дивлячись на останню стадію, у них відзначають ремісію.

Багато хто порахували такі одкровення академіка неетичними, адже навряд чи це сталося за згодою самої зірки, ну а ми розповімо вам детальніше, що ж таке гліобластома і що до неї призводить.

Сім'я Анастасії Заворотнюк
Сім’я Анастасії Заворотнюк

Опис хвороби

Гліобластома — злоякісна пухлина головного або спинного мозку, яка в результаті порушення поділу клітин зростає і блокує кровопостачання, позбавляючи мозок життєво важливих ресурсів.

В цілому з усіх видів раку цей дуже рідкісний, а після постановки діагнозу пацієнти живуть в середньому близько 15 місяців. Від інших пухлин гліобластома відрізняється швидким і агресивним перебігом. Крім того, через її проростання в здорові тканини і відсутність чітких меж повне видалення новоутворення хірургічним шляхом стає практично неможливим.

Пухлина головного мозку
Пухлина головного мозку

Причини виникнення

Точні фактори ризику розвитку гліобластоми багато в чому неясні, спадковість тут теж ні до чого, як і куріння, вживання консервованого м’яса або використання смартфонів, які виробляють електромагнітне випромінювання. Хоча вважається, що ймовірність захворювання підвищують цитомегаловірус, вірус герпесу людини 6 типу, поліомавірус і радіація. На даний момент така пухлина вважається індивідуальною поломкою на клітинному рівні, кажучи буквально — це чиста випадковість.

Також варто відзначити, що рання діагностика гліобластоми можлива тільки в результаті своєчасного проведення МРТ, проте рідко хто робить його при нормальному самопочутті. На нездужання хворі починають скаржитися вже тоді, коли ситуація наближається до непоправної. Серед симптомів — головний біль, судоми, нудота і блювота. На жаль, жодна з цих ознак далеко не унікальна, що істотно ускладнює виявлення хвороби.

Популярне

Подібні новини