Дослідники розробили прозору захисну маску, в якій легко дихати

З пандемією коронавірусу у всьому світі стало обов'язковим носіння захисних масок, але зараз літо і в них важко дихати. Швейцарські вчені знайшли вихід з цієї ситуації.

Швейцарські вчені розробили прозорі захисні маски, в яких ми зможемо бачити обличчя один одного, але головне — в них буде легко дихати, що особливо актуально в період літньої спеки. На розробку нового матеріалу пішло довгих два роки.

З пандемією коронавірусу весь світ перевернувся з ніг на голову, а носіння антибактеріальних масок стало обов’язковим практично у всіх куточках планети. Навіть в Україні з’явилося безліч видів індивідуальних засобів захисту з різноманітними дизайнами. Їх проблема в тому, що вони закривають більшу частину обличчя, а це дискомфортно як для комунікації з іншими людьми, так і для дихання.

Разработка швейцарских ученых
Розробка швейцарських вчених

Необхідність в масках нікуди не зникне як мінімум до кінця поточного року, тому виникла потреба в розробці більш комфортних і легких «аксесуарів», що захищають від вірусних інфекцій. Так, буквально днями вчені зі Швейцарії заявили про створення масок з абсолютно прозорого і легкого матеріалу, причому вони не менш ефективні, що і звичайні, якщо регулярно їх міняти.

Оскільки екологія нашої планети знаходиться під загрозою, швейцарці ще пару років тому взялися за вивчення можливостей створити медичні засоби захисту, які були б біорозкладними. Спочатку вони призначалися для лікарів, однак ситуація змінилася і тепер попит на маски є і у звичайних людей, ніяк не пов’язаних з медициною.

Вченим вдалося створити новий матеріал з органічної біомаси за допомогою технології ультратонких ниток з полімерних волокон. Електричний заряд зшиває їх пасма на відстані в якихось 100 нанометрів один від одного. Саме така пропускна здатність у звичайних масок.

Материал для новых масок
Матеріал для нових масок

Зазначений матеріал забезпечить ефективний захист від хвороботворних бактерій та вірусів, дозволяючи при цьому комфортно дихати. Особливо це важливо для людей з проблемами слуху, адже спілкуються вони мовою жестів, де необхідно стежити за мімікою.

Уже зараз швейцарці запустили свій стартап, щоб налагодити промислове виробництво новинки. Якщо все піде за планом, то на ринку такі маски з’являться на початку наступного року.

Популярне

Подібні новини