Уляна Супрун розвінчала міф про вплив магнітних бур на самопочуття: метеозалежності не буває

Уляна Супрун розвінчала міф про вплив магнітних бур на самопочуття. Виявляється, метеозалежності не буває, але ж саме в погану погоду більшість людей скаржаться на сильний головний біль, біль в суглобах і спині.

Головний біль і підвищений тиск, втома, біль у суглобах і спині — все це не список симптомів конкретної хвороби. Це відчувають метеозалежні люди, але Уляна Супрун розвінчала міф про вплив магнітних бур на самопочуття.

Як правило, метеозалежність виникає через електромагнітну активність на Сонці, яка відбувається там постійно. Під час цього процесу в міжпланетний простір викидається корональна маса — величезні хмари сонячної плазми.

Якщо вони досягають Землі, виникають полярні сяйва. Магнітосфера нашої планети нейтралізує негативний вплив Сонця, а значить малоймовірно, що людський організм може відчувати через це мігрень.

Метеозависимость
Метеозалежність

Звичайно, більшість людей скаржаться на сильний головний біль якраз таки в цей період, проте на даний момент немає вичерпних доказів, що саме сонячна активність викликає цю симптоматику.

Що стосується больових відчуттів в спині і суглобах, то опублікований звіт Гарвардської школи здоров’я в грудні 2017-го вказує, що погода на це не впливає. Дослідники проаналізували 11 мільйонів випадків викликів лікарів по страховці в дощові дні і ніякого зв’язку не знайшли. Цьому є дещо інше пояснення.

Запальні процеси, біль, відсутність можливості вийти з дому, поганий настрій і самопочуття здатні погіршувати чутливість до дискомфорту в давно хворих суглобах. Говорячи науковою мовою, вся справа в нестачі серотоніну — гормону щастя. Тобто симптоми ревматоїдного артриту дійсно можуть посилюватися в нельотну погоду.

Дождь
Дощ

Серед доведених механізмів впливу погодних факторів на здоров’я:

  • холодне сухе повітря підвищує ризики нападів астми і подразнює слизову, через що легко заразитися вірусними інфекціями;
  • перепади температури і атмосферного тиску небезпечні для серця і судин.

З огляду на це не можна повністю заперечувати вплив погоди на виникнення хворобливих станів. Але якщо ви погано себе почуваєте, Уляна Супрун радить звернутися до лікаря і не звинувачувати в цьому магнітні бурі.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини