Компанія Нейролінк з 2016 року представила тільки 1 велику презентацію для суспільства на якій було розказано про нейроновинки.
Ілон Маск пояснив, що першою метою Neuralink є медична допомога: «Допомога при важких травмах головного мозку є нашим першочерговим завданням»,- написав він у Твіттері.
У 2019 підприємець розповів, що його фірма розробляє техніку подібну швейній машинці, яка забезпечить прямий зв’язок між чіпом, який буде впроваджений в мозок людини, і комп’ютером.
Технологію будуть використовуватися з метою допомоги людям, що страждають захворюваннями мозку, такими як хвороба Паркінсона, але кінцева мета Нейролінк – дозволити людям конкурувати з передовим штучним інтелектом, сказав засновник Тесли.
Підприємець додав, що Нейролінк буде здатний контролювати рівні гормонів і використовувати їх в інтересах медицини (покращувати здатності і міркування, знімати тривогу і т. д.).
За словами Маска, процес установки чіпа буде аналогічний до лазерної хірургії ока. В одній частині буде задіяний нейрохірургічний робот, який вставляє гнучкі «нитки» в мозок, з’єднаний з крихітної комп’ютерної мікросхемою, що ымплантуэться. Один кабель USB-C забезпечить «потокові дані з повною пропускною спроможністю» в мозок.
Раніше в цьому місяці пан Маск натякнув, що чіп Neuralink зможе вилікувати депресію і залежність шляхом «перепідготовки» частин мозку, відповідальних за ці недуги.
Досліди на тваринах вже проводилися, і випробування на людях спочатку планувалося провести в цьому році, хоча подробиці ще не опубліковані. Більш детальна інформація буде оголошена 28 серпня.