Напевно хоча б раз в житті ви ділили таблетку навпіл і брали одну половинку. Але що дійсно важливо, так це те, що потрібно суворо дотримуватись призначень лікаря. Звичайно, зменшити дозу препарату люди намагаються не просто так, а щоб знизити його згубний вплив на організм. Насправді ж такий підхід може завдати більше шкоди, ніж користі. Розбираємося, чи можна пити половину таблетки.
По-перше, не приймайте медикаменти, коли в цьому немає необхідності. Якщо ж вона назріла, не порушуйте приписи доктора. По-друге, багато препаратів взагалі не можна ділити. Як мінімум це стосується капсул, коли діючу речовину поміщають в захисну оболонку від кислого середовища шлунка. Крім того, деякі капсули розраховані на повільне всмоктування ліків.
Тут же варто відзначити, що далеко не всі медикаменти випускаються в такій формі, однак і більшість тих, які продаються у вигляді таблеток, теж не можна розділяти. Вся справа в дозуванні.
Зрозуміло, що перед тим як потрапити в аптеки, препарати проходять тестування. Фахівці визначають оптимальну дозу для людини як раз таки в ході ретельних лабораторних досліджень.
З огляду на це, поділивши засіб навпіл, ви не отримаєте належного ефекту. В результаті медикаменти доведеться приймати довше, що теоретично може погано позначитися на здоров’ї. В окремих випадках розвивається навіть фізичне звикання.
Існують навіть спеціальні роздільники таблетокДо виключень можна віднести таблетки для зниження артеріального тиску. Залежно від показань тонометра потрібно приймати або цілу, або половинку, щоб не відбулося різкого спаду АТ. Цей стан небезпечний розривом кровоносних судин.
Але в загальному і цілому будь-яке лікування вимагає комплексного підходу і уважного ставлення, як з боку лікаря, так і з боку пацієнта. Саме тому не можна порушувати рекомендовану дозу ліків. Майте це на увазі.