Дослідники з Оксфордського університету тепер ближчі до пошуку клітини, з якої відбувається рак яєчників, і їх кінцевої мети – розробити такий необхідний інструмент для виявлення раку яєчників.
Рак яєчників займає шосте місце за поширеністю серед жінок: щороку по всьому світу виявляється десятки тисяч нових випадків. В даний час тільки 35% пацієнтів доживають до 5 років після постановки діагнозу. Менш ніж у 1 з 3 пацієнтів діагностується стадія 1, при якій виживаність досягає 95%. Розробка інструментів скринінгу змінила показники виживаності для інших видів раку, таких як рак шийки матки і рак грудей.
Новий метод називається секвенуванням одноклітинної РНК. Він досліджує всі молекули РНК в клітині, в той час як традиційний метод дозволяє розглядати тільки групу клітин за раз.
У цьому дослідженні дослідники використовували одноклітинне секвенування, щоб подивитися на РНК в окремих нормальних клітинах внутрішнього шару (епітелію) фаллопієвих труб, які переносять яйця від яєчників до матки і які є джерелом переважної більшості раку яєчників. Таким чином вони змогли ідентифікувати нові підтипи нормальних клітин фаллопієвих труб.
Дивно, але молекулярні відбитки пальців цих підтипів були відображені в окремих випадках раку яєчників. Вчені виявили, що секвенування окремих клітин нормальної фаллопіевої труби може ідентифікувати певну групу пацієнтів з раком яєчників, у яких найнижчі шанси вижити при захворюванні і які не отримують користі від поточних методів лікування. Зосередження уваги на нових методах лікування цієї конкретної групи пацієнтів буде важливим засобом підвищення загального виживання.
Директор лабораторії ракових клітин яєчників Інституту молекулярної медицини, сказав: «Визначення типу ракових клітин – важливий ранній крок у виборі того, які ліки і методи лікування використовувати, оскільки різні типи клітини по-різному реагують на лікування. Наш новий класифікатор пухлин, повинен дати нам набагато точніші прогнози результатів хвороби у пацієнтів, а також допомогти нам розробити цільові методи лікування для кожного типу раку ».