Серцево-судинні захворювання є найпоширенішою проблемою зі здоров’ям серед населення нашої планети. З огляду на це важливо підвищувати обізнаність людей з приводу патологій серця і в нашій сьогоднішній статті ми розповімо вам про 8 ознак інфаркту міокарда, при наявності яких потрібно терміново викликати швидку.
Інфаркт і серцевий напад — це одне й те саме?
Всі ми чули такі словосполучення, як інфаркт міокарда та серцевий напад, але далеко не кожен розуміє, що це одне і те ж. Давайте ж розберемося, що це взагалі за стан.
Інфаркт — омертвіння тканин серця, яке провокує порушений кровообіг. Через нестачу поживних речовин, зокрема, кисню, деякі ділянки серцевого м’яза починають відмирати.
Дуже часто причиною недуги стає ішемічна хвороба, тобто звуження артерій через холестеринові бляшки. Небезпека нападу в тому, що іноді не потрібні навіть якісь провокуючі фактори і для розриву бляшки, від чого утворюється тромб, може бути достатньо лише встати з ліжка, щойно прокинувшись.
8 причин, коли з медичною допомогою не можна зволікати
Якщо мова дійсно йде про інфаркт, хворому повинна бути надана допомога протягом години-двох максимум. В іншому випадку наслідки можуть бути незворотними, а ризик летального результату істотно зростає.
Насторожуючі симптоми:
- Задишка без видимих на те причин, відчуття нестачі повітря, навіть якщо людина не страждає від астми. Коли напад вхопив астматика, то проблеми з диханням не покращуються і після прийому полегшуючого препарату.
- Сильний і поступово наростаючий біль в грудях — тиск, печіння. Іноді він може поширюватися в шию, щелепу, в ліву руку, плече, під ліву лопатку.
- Підвищення тривожності і панічний страх, що приходить разом з болем.
- Раптове запаморочення, помутніння свідомості.
- Слабкість в тілі.
- Нерівномірний прискорений пульс.
- Холодний піт.
- Печія, нудота, больові відчуття в животі.
Звичайно, у когось передінфарктний стан супроводжується яскраво вираженими ознаками, а хтось відчуває лише незначний дискомфорт у грудях. Однак при найменшій підозрі на напад негайно телефонуйте в швидку за номерами 112 або 103, після чого дотримуйтесь вказівок диспетчера і чекайте на лікарів.