Волоський горіх в Україні є чи не найдешевшим горіхом, який добре росте й родить у наших погодних умовах. Втім, ця рослина має деякі хвороби, що впливають на його родючість.
Так ядра горіха можуть бути темними всередині. Причин цьому декілька:
- При неправильному зберіганні: у сирості або навпаки при високих температурах. Потрібно знати, що оптимальною температурою його зберігання є від 5 до 15°. При цьому вологість не повинна перевищувати 60%. Пам’ятаймо, що очищені від шкарлупи горіхи псуються набагато сильніше, ніж ті, що у шкарлупі. Якщо ви вирішили все ж таки зберігати ядра очищеними, то тоді їх варто спочатку покласти у морозилку на 2-3 дні або прожарити у духовці 10 хвилин при температурі 180°.
- Причиною також може стати тривале перебування горіхів на землі.
- Довге висушування на сонці також не сприяє якості плодів.
- Крім того, горіхи можуть хворіти й тоді також ядра стають чорними або їх зовсім немає у шкарлупі.
Що за хвороби та як з ними боротися?
Бура плямистість
Цю хворобу породжує грибок, розвитку якого сприяє тривала дощова погода. Прояв грибка починається на листах, які спочатку вкриваються невеликими темними плямами, що з часом змінюються на великі сірі й переходять на зав’язі. Дуже важливо у такому разі знищувати опале листя, гілки та плоди. А дерево потрібно обробляти ще до розпуску бруньок бордоською рідиною 2-3 рази за сезон.
Бактеріоз
Якщо на листах, суцвіттях, молодих пагонах з’явилися коричневі плями, значить дерево захворіло на бактеріоз. Для профілактики цієї хвороби дерево потрібно до його цвітіння обприскати 3% бордоською речовиною. Можна також використати 1% сечовиною. Через 2-3 тижні після цвітіння добре також обприскати бордоською рідиною, але у меншій концентрації – 1%, а сечовиною – 0,5 %.