Розберемося у кожній з можливих причин вимерзання садової ягоди. Таких причин декілька.
Однією з них є вік кущів рослини. Старі кущі вимерзають значно частіше, бо їхня точка росту високо піднята над ґрунтом, а, значить, більш піддана негативному впливу низьких температур взимку.
Далі потрібно сказати про рослини, що вражені хворобами та шкідниками. Такі кущі, бувши ослабленими, набагато гірше переносять зиму й у більшості гинуть.
До вимерзання кущів приводить підвищений рівень кислотності ґрунту, тому що для полуниці потрібен нейтральний рівень кислотності.
Зрозуміло, що неправильний вибір сорту полуниці також спричинить загибель рослини холодною зимою. Основним критерієм вибору сорту для вас повинна стати його холодостійкість. Також важливо знати, що ремонтантні сорти, що увесь сезон витрачали сили на врожай, стають ослабленими восени, тому у холодну пору їм часто не вистачає сили перезимувати.
Звісно, що й самі погодні умови впливають на можливість куща вижити. Так, вірогідність загинути значно збільшується, якщо взимку не було снігу, а морози та вітер вдарили по незахищеним рослинам.
Поганий вплив на полуницю здійснить перепад температур взимку. Таке може статися, коли після морозів раптово починається спочатку тривала відлига, а потім знову температура впаде. Тоді рослини попадають в оману: під час відлиги вони починають зростати, мороз, що почнеться за відлигою, знищить кущі вщент.
Останньою причиною загибелі полуниці можна вважати цілий комплекс помилок, який можна об’єднати загальною назвою: неправильний догляд. Але це окрема чимала тема для розгляду.