Коли відлига протягом тривалої зими чергується з морозами, тоді у господаря реально виникає турбота стосовно того, щоб дерева не були поламаними та пошкодженими.
Здається, що необхідно якомога скоріше, поки гілки ще витримують товстий лід, яким їх обліпило, зчистити його та звільнити дерево. Але виявляється, що у таких випадках все ж таки краще почекати та не втручатися, а дати льоду природним шляхом.
Річ у тім, що через примерзлий лід гілки стають дуже крихкими, тому при вашому намаганні зчистити лід мітлою, збити його граблями, ви заподієте шкоду. До того ж при таких діях ви можете травмуватися самі. Тому краще почекати сонечка та плюсових температур.
Восени не залежно від прогнозів, потурбуйтеся про те, щоб при настанні крижаних штормів, які можуть бути, ви відчували себе більш впевненими. Для цього приділіть більше уваги обрізанню дерев та чагарників. Як тільки рослини перейдуть у стан спокою на при кінці осені або на початку зими, видаліть гілки, що відмерли, та ті, що з тріщинами.
Що ж потрібно зробити після того, як крижаний шторм скінчиться і стане безпечно допомогти рослинам?
Перш за все необхідно прибрати наслідки руйнування: гілки, що впали, листя, які навесні завадять зростати траві та рослинам. Потім обережно треба видалити зламані гілки, що висять на дереві.
А ще обов’язково огляньте дерева, чи не нахилилось якесь від пошкоджень, бо при наступному урагані воно може зламатися та вчинити шкоду людині чи паркану або іншій конструкції. Будьте уважні та обережні під час проведення таких робіт.