У сильну спеку пити хочеться всім і огіркам у тому числі. Якщо забути про полив рослин, вони почнуть засихати і жовтіти, а також втрачати свої зав’язі.
А ще через нестачу вологи ви отримаєте ті самі гіркі огірки, яких уникають і викидають. Але й заливати їх літрами води теж не варто, все повинно бути в міру. Надлишок вологи, як правило позбавляє ґрунт достатньої кількості кисню, що в результаті негативно впливає на зростання огірків, їх листя стає блідим, батоги дуже повільно розвиваються, а квітки та зав’язі опадають.
Також зайвий полив може призвести до утворення різноманітних інфекцій. Тому у спекотні дні намагайтеся поливати огірки через день, а в аномальну спеку щодня. А якщо ж ви живете на дачі або у вас свій будинок, то можете за високих температур на вулиці поливати огірочки двічі на день, в ідеалі, до світанку і після заходу сонця, тому що вдень ви можете нашкодити рослинам.
Полив краще вибирати дощовий, а температура води має бути ідентична температурі навколишнього середовища, для цього просто залишайте воду нагріватися під сонцем на весь день. Також, щоб рідина не так швидко випаровувалась, а ґрунт не так сильно нагрівався, можна використовувати такий спосіб порятунку від спеки, як мульчування ґрунту.
Це можна робити з допомогою тирси або плівки. Також мульчування допоможе вам захистити огірочки від комах-шкідників. До того ж, якщо у вас немає можливості мульчувати грунт, то тоді його потрібно розпушувати, оскільки спека призводить до утворення твердого шару ґрунту, що негативно впливає на рослини.
А якщо Ваші огірочки ростуть у теплиці, то Вам потрібно більш трепетно ставитись до поливу. Температура води має бути приблизно 20-25 градусів. Якщо огірочки мають пониклий вигляд, то їх негайно потрібно полити під корінь і ще полити шляхом дощування. Ще один варіант порятунку від спеки – це взяти навіс і сховати огірочки від прямих промені сонця. Накривайте їх вранці та знімайте навіс увечері, щоб плоди могли встигати.
І не забувайте про підживлення. Вчасно внесені підживлення живлять рослини та зміцнюють їх імунітет, що дозволяє їм легше переносити спеку. Ідеальним варіантом стане підкормка сульфатом калію. На 10 л води беруть 35-40 г калію сірчанокислого і ретельно перемішують. Отриманим добривом підживлюємо огірки.