Підслухала в черзі на базарі і тепер підрізаю аґрус тільки так: родить утричі більше і солодше

Часто стикалися з таким: через те, що кущі аґрусу занадто розрослися, неможливо крізь зарості колючок зібрати ягоду? Така ситуація стається тоді, коли господарі не правильно обрізають цю рослину.

Листя опало, врожай зібрано, тож самий час зробити омолоджувальну осінню обрізку аґрусу. Наприкінці вересня — у першій половині жовтня на кущах, яким більше 3- 5 років 1 раз проведіть таку процедуру. Не пропускайте ці строки, інакше кущ заросте так, що вам буде незручно збирати з нього ягоди.

Що значить омолоджувальна обрізка?

Городник поділився секретом врожайної підрізки аґрусу

Річ у тім, що основне плодоношення здійснюють 4-5 річні гілки, а потім вони вже родять погано. Тому сміливо видаляйте їх.

Якщо ви бачите, що у куща з’явилися гілки з щільною коричневою корою на відміну від молодих, які мають світло-зелений колір. Ці гілки, навіть коли вони знаходяться у глибіні куща, необхідно вирізати.

Про ті гілки, що лежать на землі, годі й казати. Зрозуміло, що вони вже не здатні дати врожай, а поживні речовини, які потрібні гілкам, що родять, відтягують на себе.

Городник поділився секретом врожайної підрізки аґрусу

Ви, звісно, помічали молоді гілки, які виростають прямо біля коренів куща. Їх також необхідно видалити під корінь, бо з них ніколи не буде родючої гілки. Якщо цього не зробити, вони будуть висмоктувати цінні речовини, в результаті чого врожай аґрусу буде поганим.

Звертаємо вашу увагу на те, що в усіх цих випадках обрізку необхідно робити під самий корінь.

Після обрізки вам потрібно буде обробити всі великі зрізи спеціальною ізоляційною пастою. Крім того, не зайвим буде разом з обрізкою зробити осінню обробку кущів від шкідників, а також відчистити чагарник від опалого листя та старої мульчі. Оскільки вони є розсадником шкідників, їх краще спалити. Далі рекомендуємо землю під кущем підпушити, а потім покласти нову мульчу.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини