Листя опало, врожай зібрано, тож самий час зробити омолоджувальну осінню обрізку аґрусу. Наприкінці вересня — у першій половині жовтня на кущах, яким більше 3- 5 років 1 раз проведіть таку процедуру. Не пропускайте ці строки, інакше кущ заросте так, що вам буде незручно збирати з нього ягоди.
Що значить омолоджувальна обрізка?
Річ у тім, що основне плодоношення здійснюють 4-5 річні гілки, а потім вони вже родять погано. Тому сміливо видаляйте їх.
Якщо ви бачите, що у куща з’явилися гілки з щільною коричневою корою на відміну від молодих, які мають світло-зелений колір. Ці гілки, навіть коли вони знаходяться у глибіні куща, необхідно вирізати.
Про ті гілки, що лежать на землі, годі й казати. Зрозуміло, що вони вже не здатні дати врожай, а поживні речовини, які потрібні гілкам, що родять, відтягують на себе.
Ви, звісно, помічали молоді гілки, які виростають прямо біля коренів куща. Їх також необхідно видалити під корінь, бо з них ніколи не буде родючої гілки. Якщо цього не зробити, вони будуть висмоктувати цінні речовини, в результаті чого врожай аґрусу буде поганим.
Звертаємо вашу увагу на те, що в усіх цих випадках обрізку необхідно робити під самий корінь.
Після обрізки вам потрібно буде обробити всі великі зрізи спеціальною ізоляційною пастою. Крім того, не зайвим буде разом з обрізкою зробити осінню обробку кущів від шкідників, а також відчистити чагарник від опалого листя та старої мульчі. Оскільки вони є розсадником шкідників, їх краще спалити. Далі рекомендуємо землю під кущем підпушити, а потім покласти нову мульчу.