Річ у тім, що у цю пору дуже важливо підготувати свою ділянку до зимового спокою. Здавалося б, падалиця, бур’яни, суха трава, кора, що відпала від стовбура перепріє за зиму на добриво, тому його й прибирати не потрібно. Але таке сміття – середовище проживання шкідників та їхніх личинок, усіляких грибків, слимаків і таке інше. Тому варто все ж таки зайнятися прибиранням цього сміття. Його необхідно спалити, або покласти у компост.
Попіклуйтесь також про те, щоб прибрати відмерлу кору зі стовбурів, а після того побілити їх вапном, крейдою або спеціальною фарбою. Наступною дією повинно стати підпушування при стовбурових кіл фруктових дерев, а також закладання туди фосфорно-калійних добрив. Після того бажано присипати ґрунт тирсою або торфом. Можна також використати як мульчу компост.
На початку жовтня буде добре підготувати ями для посадки саджанців у майбутньому.
Не полінуйтеся перекопати вільні грядки, а рослини, які ви залишили зимувати, надійно захистіть від холодів мульчею. Підготуйте також ділянки, на яких плануєте здійснити підзимовий посів.
Ще одну важливу роботу потрібно буде здійснити у жовтні. Це – волого зарядний полив. Після того, як листя з дерев впаде для того, щоб поповнити втрачену впродовж сезону рідину, а також для кращого захисту кореневої системи дерев та кущів від морозів роблять таку процедуру.
Для підвищення зимостійкості рослин необхідно також внести при перекопуванні органічні та мінеральні добрива на глибину від 20 до 30 см.
У жовтні продовжуйте також проводити санітарну та формувальну обрізку кущів.