І хоча на одному місці він може рости до 20 років, його все ж таки потрібно періодично пересаджувати й це краще зробити восени. Але зробити це потрібно так, щоб рослина встигла не тільки прижитися, а й утворити молоді корінці. Тоді навесні чагарник, повністю використавши запас вологи, дасть хороші прирости.
Деякі поради стосовно посадки аґрусу
Спочатку коріння підрізають та вимочують у бовтанці з глини. Ті корені, що підсохли на день-два поміщають у воду.
Коли висаджуєте, то звертайте увагу на те, щоб корені були розправлені, а земля прилягала до них щільно. Для цього кущі поливають навіть під час дощу та ще й притоптують. Саджають кущі із невеликим нахилом на 5-7 см глибше, ніж вони росли до цього. Нахил особливо необхідне для слабких сортів, в яких погано утворюються пагони. Після цього під кущ розкладають мульчу для кращого зберігання вологи. Мульчею може бути перегній, що вже розклався або торф.
Догляд за саджанцями полягає у підпушуванні землі під кущем, поливанні, підживленні та незначної обрізки. Оскільки врожай ягід дають гілки віком 2 роки, то найстарші гілки потрібно обрізати, як і ті, що уражені шкідниками, підмерзлі або явно слабкі.
Підживлюють аґрус вже навесні органічними добривами: на глинистих або малородючих землях – щорічно, на середньо родючих – 1 раз на 2 роки, а на родючих 1 раз через 2 роки. Якщо у першу третину вегетаційного періоду рослини необхідно вносити азотні препарати, то у другій третині – калійні, а на завершення — калійно-фосфорні.
Укривати аґрус на зиму не потрібно.