До того ж коренева система рослини добре укріплює на ділянці ґрунт. Але насувається зима і постає питання, як зберегти цю красуню, як допомогти їй пережити морози.
Так, невеликі морози туя переносить досить непогано, окрім тих, вік яких не старше 3 років. Втім ніхто не гарантує, що протягом тривалої зими стовпчик термометра не сягне значно нижчих відміток. То того ж під сніговою шапкою гілки туї незалежно від її віку можуть зламатися або пошкодитися. Тому, як мінімум, всі туї варто хоча б перев’язати по колу мотузками, попередньо притиснувши їх до стовбура.
Наступним кроком повинно стати мульчування. Мульчею може стати кора хвойних дерев, лушпиння, перегній, опале листя та скошена трава. Мульчу викладають під рослинами за їхнім периметром товщиною не менше 2 см. Такий шар мульчі, вкривши ґрунт під деревом, захистить його коріння від вимерзання.
Далі потрібно підготувати захисний матеріал, який буде пропускати крізь себе повітря, але не дасть проникнути сонячним променям, тому що зимове сонце може пошкодити крону дерев не менше ніж сніговий покрив. Ні в якому разі не використовуйте плівку, під якою дерево попріє. А от бавовняні тканини, папір та мішковина – саме те, що треба. Ними закутують невеликі туї та закріпляють матеріал навколо них.
Якщо вас не задовольнить надійність такого вкриття, то зробіть з трьох дерев’яних рейок щось на кшталт піраміди, яку обмотайте вищевказаними матеріалами.
Ви можете також придбати спеціальні чохли конусоподібного виду, які продаються у спеціалізованих садових магазинах.