Балик був символом розкоші і багатства. Він був частим гостем на столах знаті і використовувався для пригощання важливих гостей. У 18-19 століттях балик став важливим експортним продуктом України. Він експортувався до Європи, де користувався великою популярністю серед аристократії. Сьогодні балик продовжують виробляти, зберігаючи традиційні методи соління і сушіння.
У сьогоднішній публікації хочемо поділитися рецептом балика – в’яленої свинячої вирізки. Балик, приготовлений своїми руками не тільки обійдеться дешевше, але й вийде смачніше і корисніше, тому що в’ялена вирізка не міститиме шкідливих консервантів, барвників, харчових добавок.
Інгредієнти:
- свиняча вирізка – 500 грамів;
- велика сіль – 1,5 ложки столові;
- перець чорний мелений – 1/2 чайні ложки;
- пререць червоний гострий – 1/2 ложки чайної;
- коньяк – 2 ложки столові;
- листя шавлії (не обов’язково),
- часник – 2 – 3 зубчики,
- ялівець (ягоди) – 5 – 6 штук.
Приготування:
Вирізку потрібно очистити від плівок та прожилок. Потім дрібно нарізати шавлію (можна готувати без шавлії).
Після з’єднати в окремій мисці:
- сіль;
- перець чорний;
- червоний перець;
- ягоди ялівцю;
- коньяк.
Все перемішати та одержаною сумішшю ретельно натерти свіжу вирізку. Обернути харчовою плівкою та прибрати на 24 години у холодильник.
Після цього дістати м’ясний шматочок, обполоснути під проточною водою, насухо витерти паперовими серветками. Загорнути в чисту льняну ганчірочку (можна використовувати марлю), підвісити вирізку в’ялитися на 4-5 днів.

На третю добу потрібно натерти м’ясний шматочок часником, подрібненим за допомогою пресу. Можна ще й перчиком посипати за бажання. За день балик готовий.
Якщо любите сухіше м’ясо і жорсткіше, то нехай повисить на пару днів довше. Ось такий простий рецепт приготування балику. Смачного!