Поповнення дефиціту поживних речовин допоможе рослинам пережити люті зимові морози та забезпечить гарне плодоношення наступного року. У цій статті ми розповімо про кілька універсальних підживлень для яблуні, сливи та вишні.
Фосфорне підживлення – це обов’язковий осінній раціон для будь-якого дерева, оскільки фосфор восени часто знаходиться в дефіциті. Фосфорні та мінеральні добрива потрібно вносити в сухому вигляді, закладаючи їх у ґрунт на глибину до 20 см. До речі, добрива треба вносити не поруч зі стовбуром, а в радіусі 60-80 см від нього, і обов’язково перекопати землю.
Щоб правильно розрахувати кількість добрив, врахуйте, що дорослому дереву потрібно приблизно 50 грамів суперфосфату на квадратний метр. Якщо ж використовується подвійний суперфосфат, то дозування зменшують удвічі. Добриво можна внести в борозни, вириті по радіусу крони дерева. Оптимально зробити борозну глибиною 25-30 см і на відстані 50 см одна від одної. У кожну борозну висипають жменьку суперфосфату.
Калій також дуже потрібен деревам восени, і чудовим добривом буде сірчанокислий калій, який можна закладати в ґрунт у сухому вигляді на глибину 10 см. На кожен квадратний метр ґрунту використовується 10 грамів цього добрива. Замість сірчанокислого калію можна використовувати хлористий калій, проте слід врахувати, що вміст хлору може зашкодити рослинам. Щоб уникнути цього, калійні підживлення потрібно вносити на початку вересня.
Застосування калійного та фосфорного добрива восени допоможе збільшити врожай у півтора-два рази наступного сезону, а також забезпечить дивовижний смак і соковитість плодів на будь-яких деревах.