Наприклад, можна скористатися настоєм трави полину гіркого, який ефективно бореться з попелицями, кліщами, довгоносиками, гусеницями плодожерки, мідяницями, пильщиками та совками.
Для приготування настою з полину потрібно взяти приблизно 1 кг сухої або пів кілограма свіжої трави на 4 літри гарячої води. Настоюють цю суміш один-два дні, після чого кип’ятять півгодини.
Коли розчин охолоне, його проціджують та розбавляють ще 10 літрами води. Обприскувати рослини таким настоєм слід двічі з інтервалом у 7-10 днів. Якщо полину на ділянці немає, можна скористатися бадиллям томатів.
Для приготування настою з бадилля томатів потрібно дрібно нарізати 4 кг свіжого бадилля та залити 10 літрами холодної води. Настояти суміш слід пів години, а потім прокип’ятити її протягом пів години, постійно помішуючи. Після цього видаляють бадилля, додають нові 5 літрів води і трохи мила, щоб покращити адгезію розчину до поверхні рослин.
Якщо протягом сезону на рослинах з’являлися гусениці, попелиці, слимаки, трипси або мідяниці, восени рослини обов’язково потрібно обробити настоєм або відваром гострого перцю.
Для цього знадобиться 1 кг сухих стручків перцю. Стручки нарізають, заливають гарячою водою, закривають і залишають настоюватися на 10 днів. Після цього отриманий концентрат розводять у співвідношенні 100 г на 10 літрів води. Для прискореного приготування можна зробити відвар: 1 кг подрібненої сировини заливають 10 літрами води та кип’ятять 2 години. Після охолодження відвар проціджують і розбавляють водою у співвідношенні 1:1.
Однак слід пам’ятати, що з часом у шкідників може виробитися імунітет до певних засобів. Тому рекомендується чергувати різні природні засоби захисту, змінюючи їх для більш ефективного захисту рослин.