Не марнуйте гроші на дорогі добрива: восени роблю яблуням цей особливий догляд, і вони віддячують сторицею

Восени справи в саду та на городі не закінчуються. Тож саме час подбати про свої плодові дерева, зокрема, яблуні. Розповідаємо детально, як саме це мона зробити.

Літом наші плодові дерева старанно працювали, забезпечивши нас смачними яблуками. Тепер час подбати і про них, зробивши кілька нескладних, але дуже корисних процедур для яблунь. Дайте вашому дереву те, чого воно дійсно потребує.

Перший крок — рясний полив. Полив водою трохи теплішою за температуру повітря допоможе зміцнити кореневу систему дерева, що забезпечить йому спокійне зимування.

Другий крок — внесення добрив. Яблуні, як і всі живі організми, потребують підживлення. Можна придбати готові добрива в магазині або приготувати склад самостійно: на відро води додаємо столову ложку калімагнезії та дві столові ложки суперфосфату — і підживлення готове.

Агрономи розповіли, чим восени підживлювати яблуні
Агрономи розповіли, чим восени підживлювати яблуні

Третій крок — антипаразитарна обробка. Перед зимою важливо захистити стовбур дерева від шкідників. Спершу потрібно зачистити старі омертвілі частини кори, обробити відкриті місця розчином марганцю, нанести садовий вар та обприскати стовбур мідним купоросом.

Четвертий крок — мульчування ґрунту. Щоб захистити яблуню і зберегти корисні речовини в ґрунті, необхідно зробити мульчування. Навколо стовбура можна насипати шар компосту чи перегною товщиною близько 15 сантиметрів.

Це допоможе рослинам добре перенести зиму, не боячись морозів.

Наступний крок – побілка, яка потрібна для того, аби захистити стовбури дерев від шкідників та сонячних опіків. Окрім того, побілка забезпечить цілісність кори.

Дотримуючись цих простих правил та рекомендацій щодо підготовки яблунь до зими від досвдченх дачників ви допоможете рослинам пережити холодну пору року. Тож бажаємо вам успіхів та рясного врожаю в наступному 2025 році.

Популярне

Подібні новини