Осінній період чудово підходить для викорінювальної обробки садової ділянки. Така обробка корисна тим, що дозволяє знищити шкідливі організми, а також зимуючих шкідників.
У цій статті ми розповімо про терміни обробки, препарати та інші важливі моменти проведення цього процесу. Зазвичай викорінювальну обробку проводять наприкінці осені або на початку весни.
Сигналом для початку осінньої обробки є період листопаду. Обробляти рослину можна лише тоді, коли вона скине 70–80% листя. Як основні препарати рекомендуємо застосовувати мідний або залізний купорос і сечовину. При цьому концентрація препаратів повинна становити від 3% до 5%. Наприклад, для обробки мідним купоросом використовують різні дозування залежно від стану рослини.
Якщо ваша рослина не піддавалася серйозним хворобам та атакам шкідників протягом минулого сезону, то для обробки достатньо розвести 300 грамів мідного купоросу на 10 літрів води. У разі значної втрати врожаю або серйозних уражень дозування препарату можна збільшити до 500 грамів. При використанні залізного купоросу дозування залишається аналогічним. Цей препарат особливо корисний для покращення якості та стійкості деревини у плодових дерев.
Для підвищення ефективності додайте до розчину сечовину у пропорції 1:1. Садівники також радять перевірений лайфхак: щоб приготовані розчини довше трималися на рослинах, додайте до них рідке мило або мийний засіб. Наносьте розчини за допомогою будь-якого розбризкувача. Дотримуйтесь цих рекомендацій, щоб провести якісну та ефективну обробку саду. Це буде сприяти здоровому розвитку рослин у майбутньому сезоні.
Тож бажаємо успіхів на садово-городніх ділянках.