Кума 40 років копала город “по-старому”, а я показала їй цей метод: тепер на 3 рази менше бур’янів навесні

Осіння перекопка – основа родючого ґрунту! Дізнайтеся, як правильно копати, вносити добрива й боротися з бур'янами, щоб підготувати землю до весни.

Перекопувати землю дачники радять в середині осені після завершення сезону збору врожаю. Важливо зробити це до початку сезону дощів, оскільки надмірна волога лише погіршить стан ґрунту, ущільнюючи його структуру. При перекопуванні не слід заглиблюватися надто глибоко, щоб не закопувати родючий шар. Оптимально копати на половину багнета лопати.

Дачники зазначають, що краще не перевертати викопані шматки ґрунту, а переміщувати їх на інше місце, вибираючи кореневі залишки рослин і розпушуючи землю. Великі грудки ґрунту розбивати не потрібно — вони запобігатимуть розпливанню ґрунту та допоможуть зберегти вологу в період дощів. Приблизно через 10–12 днів на перекопаній ділянці почнуть проростати бур’яни, які легко видалити. Цей підхід дозволяє значно зменшити кількість бур’янів у наступному сезоні.

Городники розповіли про правильне перекопування землі восени
Городники розповіли про правильне перекопування землі восени

Під час перекопування важливо додати до ґрунту корисні речовини. Для розкислення землі та її збагачення корисними елементами слід внести доломітове борошно, крейду чи деревну золу. Також добре додати тирсу, щоб покращити структуру ґрунту. Якщо ваш ґрунт кислий, обов’язково внесіть крейду або вапно. За зиму ці добавки допоможуть наситити землю мікроелементами, і весною вона буде готова до плодоношення на нейтральному ґрунті.

Важливо враховувати, що вапно, внесене весною, може пошкодити молоде коріння рослин і пригальмувати розвиток корисних ґрунтових бактерій. Для покращення структури ґрунту рекомендується внести тирсу. Однак вона під час розкладання витягує азот із ґрунту, тому перед використанням тирсу слід обробити сечовиною. Це компенсує втрату азоту та підготує землю до весняного посіву.

Популярне

Подібні новини