ПЛР-тести часто показують хибний результат. Причина в неправильній техніці виконання

ПЛР-тести часто показують хибний результат, але ж на їх основі формується статистика по коронавірусу. Фахівці вважають, що вся справа в неправильній техніці виконання, оскільки під час забору матеріалу з носоглотки пацієнти часто смикаються.

В умовах пандемії коронавірусу статистика захворюваності складається саме на основі тестувань полімеразної ланцюгової реакції. Але з’ясувалося, що ПЛР-тести часто показують хибний результат. Причина криється в неправильній техніці виконання.

Забір лабораторного матеріалу з ротоглотки і порожнини рота — різні речі, як і забір зі слизової носа і носоглотки. Ключова особливість полягає в дальності введення ватної палички (зонда).

При виконанні мазка з носоглотки зонд повинен входити на 6-7 сантиметрів всередину. Тобто якщо все зроблено правильно, у пацієнта повинні виступити сльози на очах. Крім того, ватяна паличка також повинна торкнутися глотки, що супроводжується блювотним рефлексом.

При выполнении мазка из носоглотки зонд должен войти на 6-7 см вглубь
При виконанні мазка з носоглотки зонд повинен увійти на 6-7 см вглиб

Чому так глибоко? Тому що мета маніпуляції полягає в тому, щоб досягти задньої частини носоглотки, яка складається з м’язової і сполучної тканини, покритої слизовою оболонкою. Звичайно, нічого приємного в цьому немає, процедура і зовсім може бути кілька болючою.

Як ви розумієте, отримання ідеального для аналізу зразка — складне завдання. При відчутті дискомфорту деякі пацієнти під час введення зонда можуть смикнутися або повернутися в сторону, не давши тим самим дістатися до місця призначення.

Якщо мазок з ротоглотки ще можна виконати правильно, то з носоглоткою часто виникають проблеми. І це ще не кажучи про домашній забір матеріалу, коли нікому проконтролювати техніку.

Мазок из ротоглотки
Мазок з ротоглотки

До речі, фахівці вважають, що зонди з обома зразками з різних частин слизової необхідно поміщати в одну пробірку для більшої концентрації вірусу. Незважаючи на те що саме такий аналіз є основним методом дослідження, допустимо також аналізувати мокроту, промивні води бронхів, цільну кров, її сироватку, біопсію легень.

Популярне

Подібні новини