Лікарі розповіли, чи можете ви приймати парацетамол та ібупрофен разом

Парацетамол та Ібупрофен - це знеболюючі, які доступні у продажу, але чи знаєте ви, від чого має допомогти кожен з них? А чи можна приймати парацетамол та ібупрофен разом?

Знеболюючі, такі як парацетамол та ібупрофен, можуть нанести «більше шкоди, ніж користі». Парацетамол та Ібупрофен – це болезаспокійливі засоби, які зазвичай застосовуються при хронічному первинному болю, але нова порада вчених говорить, що “мало доказів чи взагалі немає”, що ці препарати мають різницю для хронічного первинного болю, і лікарі загальної практики не повинні призначати їх для цього. Однак і те й інше можна використовувати для лікування низки незначних проблем зі здоров’ям.

Ібупрофен
Ібупрофен

Ібупрофен

Ібупрофен можна застосовувати при різних болях, включаючи:

  • Періодичний біль
  • Зубний біль
  • Біль у спині
  • Незначні травми

Ібупрофен також використовується для лікування запалення, що робить його відповідним препаратом для артриту або розтягнення. Таблетки також лікують високу температуру, пов’язану з лихоманкою.

Ібупрофен випускається у вигляді таблеток, капсул, сиропу.

Парацетамол
Парацетамол

Парацетамол

Парацетамол – ще одне поширене знеболююче, яке використовується для лікування болю.

Так само, як ібупрофен, його можна використовувати для зниження високої температури, а також сильного болю. Однак парацетамол не має протизапальних ефектів.

Парацетамол є інгредієнтом широкого спектру дії засобів від застуди та грипу і часто поєднується з іншими болезаспокійливими та протибольовими препаратами у продуктах.

Чи можете ви приймати парацетамол та ібупрофен разом

Так, якщо ви старше 16 років, ви можете приймати парацетамол та ібупрофен разом. Хоча можна приймати парацетамол натщесерце, ібупрофен слід приймати разом з їжею або на повний шлунок.

Перевірте інструкції до припарату щодо прийому кожного з ліків і переконайтеся, що ви не приймаєте занадто багато.

Ібупрофен починає діяти швидше, ніж парацетамол, вже через 20 – 30 хвилин часу, якщо його приймати преорально порівняно з парацетамолом.

Можна приймати менше ібупрофену одночасно, хоча звичайна доза для дорослих становить одну-дві таблетки по 200 мг 3 рази на день. Парацетамол можна приймати по одній або двох таблетках по 500 мг одночасно.

Зателефонуйте своєму лікареві перед тим, як використовувати парацетамол та/або ібупрофен вперше, оскільки люди з деякою непереносимістю або алергією не можуть приймати препарат. Для отримання консультацій зверніться до фармацевта або лікаря загальної допомоги.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини