Дослідження: половина споживачів не вміє правильно вибирати цільнозерновий хліб

Людям, які хочуть корисно харчуватися, при виборі продуктів з цільного зерна, не допомагають етикетки на них, бо опис виробника може бентежити та вводити в оману споживачів, показує нове дослідження.

Дослідники виявили, що майже половина учасників, які прийняли участь в експерименті, не змогла визначити більш здоровий варіант з цільного зерна, коли їх попросили покластися на етикетки з упаковки продуктів харчування.

Такі терміни, як “мультизерновий”, “містить цілі зерна”, “медова пшениця” та “12-зернові”, можна використовувати для печеного хліба, булочок та сухарів як більш здоровіший варіант харчування, навіть якщо продукт здебільшого містить рафіноване борошно.

Ціле зерно
Ціле зерно

“Якщо виробники кажуть, що продукція містить цілі зерна, то ви маєте побачити цілі зерна на власні очі. Це не повинні бути кілька зернинок на поверхні вироба, цілі зерна повинні бути всередині продукту харчування.

Для таких термінів, як багатозерновий або семизерновий або 12-зерновий, немає встановлених правил виробництва взагалі”, – говорять дієтологи. “Немає правил, які б заборонили використовувати термін “мультизлаковий хліб” і одночасно з цим забарвлювати цей продукт в коричневий колір, який споживачі асоціюють з цільним зерном”.

Дослідження показали, що цільнозернові зерна можуть захистити від хвороб серця, діабету 2-го типу та раку. Продукти з цільних злаків, які містять ціле зерно і підвищений вміст клітковини, додають більш високий вміст поживних речовин в наш організм.

Мультизлаковий хліб

Виходячи з такої корисності цільнозернових виробів все більше людей починають віддавати перевагу саме таким продуктам харчування. Тому дослідники вирішили перевірити, наскільки правильно споживачі обирають для себе їжу, і чи не переплачують фактично за неї.

Експериментатори попросили учасників подивитися на чотири зернові продукти та здогадатися, чи містить кожен з них цільне зерно.

Дослідники виявили, що 51% людей були впевнені у вмісті цільного зерна в хлібо – булочних виробах, виходячи з того, що їм розповіли етикетки.

“Ми б сказали, що такий результат експерименту вийшов через оманливі етикетки, бо якщо виробник вам напише “ЦІЛЬНЕ ЗЕРНО” на упаковці, ви неодмінно купите цей продукт. Але чи насправді продукт харчування містить цільні зерна? Навіть люди з вищою освітою не змогли зрозуміти, чи є насправді цільне зерно в цих продуктах”, – сказали учені.

Тим часом людям потрібно буде трохи більше читати склад продукції, якщо вони хочуть вибрати продукти, які справді мають більше цільних зерен, сказали дослідники.

Популярне

Подібні новини