Чашечка кави натщесерце? Не найкращий варіант для організму

Кава не тільки смачний, але і корисний, він має масу переваг для здоров'я. Але пити його натщесерце досить шкідливо. Хочете дізнатися чому? Читайте далі.

Кава може мати ряд переваг для здоров’я, якщо її вживати в помірних кількостях, але експерти кажуть, що є одне золоте правило, яке ви завжди повинні дотримуватися: ніколи не пийте каву натщесерце. Неважливо, чи подобається вам кава гаряча або холодна, світла або темна, з кофеїном або без кофеїну, ефект один і той же. Вживання кави без їжі може мати негативні наслідки для здоров’я.

Проблеми з травленням

У наших шлунках міститься соляна кислота, яка допомагає ефективно перетравлювати їжу. Вживання кави натщесерце збільшує кислотність, а без їжі, яка діє як буфер, це може швидко призвести до проблем з травленням. Постійна наявність занадто великої кількості кислоти в шлунку може викликати пошкодження травного тракту і привести до інших проблем, включаючи печію, виразки і синдром роздратованого кишечника.

Гормональні коливання

Кава натщесерце знижує здатність мозку виробляти серотонін – нейромедіатор, що відповідає за відчуття щастя, спокою і благополуччя. У деяких людей це може сприяти виникненню тривоги і депресії. Також відомо, що кава підвищує рівень кортизолу (гормону стресу в організмі), адреналіну і норадреналіну, що може викликати у вас нервозність і нервозність.

Недолік поживних речовин

Є вагома причина, по якій ранкова кава зазвичай призводить до ранкових перерв в туалеті. Дослідження, проведене в Медичній школі Університету Йокогамі в Японії, показало, що кава сприяє «спорожненню шлунка», тобто вона виводить їжу з травної системи швидше, ніж сама по собі. В кінцевому підсумку це означає, що їжа проводить менше часу в кишечнику, де всмоктуються вітаміни і мінерали.

Зневоднення

Деякі експерти вважають, що вживання кави натщесерце збільшує кількість виділеної організмом рідини, що може призвести до зневоднення. Ця проблема посилюється, якщо ви продовжуєте втамовувати спрагу додатковими чашками кави протягом дня.

Втрата апетиту

Кава може позбавити вас від пообідніх болей, пов’язаних з голодом, щоб уникнути безглуздих перекусів після обіду, але ви не хочете використовувати цю тактику з ранку. Багато людей вважають за краще ранкову чашку кави живильному сніданку, а до обіду відчувають себе так, як ніби працюють на парах. Хоча кава дійсно корисна для здоров’я, вона практично не має поживної цінності і не повинен замінювати добре збалансовану їжу.

Чашка гарячої кави може бути ідеальним початком ранку, але обов’язково зробіть її частиною здорового сніданку.

Кава вранці краще з'єднати з сніданком
Кава вранці краще з’єднати з сніданком

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини