fbpx

Епілепсія: прослуховування Моцарта зменшить частоту нападів

Класична музика, безсумнівно, корисна для здоров’я. У великому метааналізі, який об’єднує результати ряду наукових досліджень, дослідники стверджують, що музична терапія ефективна для лікування епілепсії, в доповненні до звичайної медикаментозної терапії. Вони вказують на те, що прослуховування Моцарта може знизити частоту нападів у хворих на епілепсію. Результати цього метааналізу, опубліковані в журналі Clinical Neurophysiology, були представлені на щорічному конгресі Європейського коледжу нейрофармакології (ECNP).

Велике дослідження

Працюючи в Пізанському університеті (Італія), два учасника дослідження розглянули 147 опублікованих наукових робіт про вплив музики на епілепсію і вибрали 12 досліджень, згрупованих в дев’ять окремих груп.

Таким чином, дослідники виявили, що прослуховування музичних творів Моцарта призвело до значного зниження частоти епілептичних припадків, а також до зниження частоти «ненормальної» активності мозку, що спостерігається у пацієнтів, хворих на епілепсію.

У епілептиків, які слухають Моцарта, напади будуть рідше: тоді говорять про «ефект Моцарта».

Ефект Моцарта

Ефект, до якого вчені довгий час ставилися з великим скепсисом. Сприятливі ефекти музики Моцарта виявлялися при першому прослуховуванні і зберігалися з часом після періоду тривалої музичної терапії.

Результати дослідження

«Мета-аналіз показує, що прослуховування Моцарта може привести до середнього зниження епілептичних припадків від 31% до 66%, але це варіюється від людини до людини і в залежності від використовуваного музичного стимулу. У дослідженнях ефекту Моцарта використовувалася соната для 2 фортепіано, K448, і вона залишалася найбільш затребуваною серед респондентів. Соната для фортепіано K545 також благотворно впливає»- сказав Джанлука Сессо, один з авторів дослідження.

Вважаючи, що інші музичні жанри можуть мати подібний вплив на епілепсію, дослідник, проте, заявив, що сонати Моцарта за своєю ритмічною структурою, можливо, особливо підходять для лікування епілепсії.

Найчастіше слухайте кліссіческую музику
Частіше слухайте кліссіческую музику

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини