Найпоширеніша причина смертності в усьому світі — серцево-судинні захворювання. Більш того, якщо раніше вважалося, що інфаркту схильні тільки люди похилого віку, то тепер картина змінилася і напад легко заробити навіть молодим. Погіршує ситуацію погана екологія, незбалансоване харчування, постійні стреси і ненормований графік.
Варто відзначити, що при розвитку інфаркту важливу роль відіграє час — чим швидше людині надали допомогу, тим більше у неї шансів одужати і поправитися. Нижче ми розповімо вам про 5 несподіваних симптомів, які заздалегідь можуть свідчити про зміни в роботі серцевого м’яза.
Слабкість і втома
Вона відчувається в усьому тілі, ще знижується працездатність, важко переносяться тривалі навантаження. Причиною стає уповільнений кровотік. Справа в тому, що артерії у всьому нашому тілі звужуються, від чого приплив крові до клітин, систем і органів зменшується. Якщо протягом якогось часу ви втомлюєтеся без видимих на те причин, це привід звернутися до лікаря.
Запаморочення і напади холодного поту
Знову-таки, через погану циркуляцію крові в головний мозок потрапляє менше кисню, який переноситься разом з нею. Його дефіцит викликає часті запаморочення, а під час спеки, при знаходженні в задушливому приміщенні і від нестачі вітамінів людина може навіть непритомніти. Все це нерідко супроводжується холодним потом.
Тиск в грудях
Перед інфарктом в грудях часто відчувається біль, вона ж стенокардія. Це одна з форм ішемічної хвороби серця, що виявляється нападоподібним болем за грудиною, дискомфортом, неприємними відчуттями стиснення або здавлювання. По мірі наближення нападу ці симптоми поширюються на руки, плечі і спину.
Кашель
Іноді у пацієнтів взагалі не відзначається болю, але у них може бути кашель з пінистою мокротою блідо-рожевого кольору. При цьому утруднюється дихання, а найкомфортніше людині перебувати в положенні напівсидячи, тому що так дихати легше.
Задишка і плутане дихання
Серце з легкими працюють в тандемі і якщо функція одного з органів погіршується, це тут же відіб’ється і на другому. Проблема знову криється в кисневому дефіциті, про який також говорить синюватий відтінок губ і нігтів.
Коли звертатися за допомогою
Звичайно, при гострій фазі важливо негайно викликати швидку. У всіх інших ситуаціях при спостереженні нетипових проблем зі здоров’ям, не займайтеся самолікуванням, оскільки втратите час і навіть нашкодите. Зверніться до терапевта або кардіолога.
Особливо звертати увагу на своє самопочуття слід тим, у кого в родині є страждаючі від серцевих захворювань, адже спадковість — фактор ризику.