Список симптомів пневмонії, які не можна пропускати

Пневмонія часто розвивається як ускладнення після інших захворювань верхніх дихальних шляхів. Важливо не переплутати її з грипом чи ГРВІ.

Пневмонією називається запальне захворювання легень, яке викликають хвороботворні мікроби, бактерії, віруси і грибки. Ці мікроорганізми проникають в нас на тлі ослабленого імунітету, досить часто як раз-таки після ГРВІ. У нашій статті ми спробуємо розібратися, як не переплутати пневмонію з грипом або іншою респіраторною інфекцією.

Погіршення стану, яке настало після помітного поліпшення

Так буває, коли пневмонія розвивається як ускладнення після інших хвороб верхніх дихальних шляхів.

Ось ви підхопили грип, організм почав з ним боротися, в цей час в легені потрапляють віруси з носоглотки. Проходить від 3 до 5 днів, ви здобуваєте перемогу над початковим захворюванням, симптоми слабшають і вам стає значно легше. Однак ті самі бактерії розмножуються, а коли їх стає багато, імунна система це помічає і видає реакцію. У таких ситуаціях здається, немов застуда повернулася посиленою.

Посилене потовиділення

Якщо ви занадто багато потієте і мало рухаєтеся, ймовірно, у вас сильна лихоманка. Організм же намагається знизити надзвичайно високу температуру.

Немає апетиту

Між апетитом і важкістю стану існує тісний взаємозв’язок. Травна система функціонує в звичайному режимі тільки в легких випадках. При більш важких формах хвороб організм мобілізує всі сили на боротьбу з ними, намагаючись не витрачати енергію на перетравлення їжі, чому їсти і не хочеться.

Частий кашель

Хворі на пневмонію дуже часто кашляють. Це говорить про подразнення ураженого органу, а кашель буває і сухим, і вологим.

Температура вище 40 градусів

Запалення легенів супроводжується з високою температурою за 40° з неприємним ознобом. Для порівняння: при ГРВІ градусник покаже не більше 38°, при грипі — 38-39°.

Поява задишки

Зазвичай похід в туалет або на кухню, щоб зробити собі чаю, не викликає задишки. Якщо ж вона з’явилася, це ознака серйозних проблем, адже у організму недолік кисню. Ще про кисневий дефіцит говорить синюватий відтінок губ і нігтів, а також постійне відчуття втоми і слабкості.

Відчуття колючого болю в грудях

Такий біль при кашлі або спробі глибоко вдихнути означає, що у вас набряк легенів. Через збільшення органу в розмірах він починає тиснути на найближчі нервові закінчення, тому й боляче.

Мокрота в кашлі

Бульбашки в легких, уражених пневмонією, вони ж альвеоли, заповнюються рідиною або навіть гноєм. Коли ви кашляєте, імунна система як би намагається від цього позбутися.

Почастішання серцебиття

Зрозуміло, що норма у кожного своя, але якщо ваш звичайний пульс в спокої не перевищує 85 ударів, а тепер стрибає за 100, це небезпечно.

Як тільки ви зрозуміли, що з перерахованих симптомів відзначаєте у себе більше половини, не зволікайте з консультацією лікаря. Далеко не факт, що побоювання підтвердяться, однак ризик все ж великий.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини