Наявність каменів у вашому жовчному міхурі: симптоми, лікування, запобігання захворювання

Відомо, що людське тіло виробляє камені в нирках, сечовому міхурі, жовчному міхурі і апендиксі. Багато з цих каменів з'являються без будь-якої очевидної причини, але можуть нести загрозу нашому здоров'ю.

Жовчні камені: що це

Жовчні камені – це шматочки твердого матеріалу, які утворюються в жовчному міхурі, маленькому органі під печінкою. Якщо вони у вас є, ви можете почути, як лікар каже, що у вас жовчнокам’яна хвороба.Ваш жовчний міхур накопичує і виділяє жовч, рідину, що виробляється у вашій печінки, щоб допомогти травленню. Жовч також несе відходи, які виробляється вашим організмом, коли він розщеплює еритроцити. Ці речі можуть утворювати камені в вашому жовчному.

Камені можуть варіюватися від розміру піщинки до м’яча для настільного тенісу. Ви можете не знати, що вони у вас є, поки вони не заблокують жовчний протік, викликаючи біль, який вимагає негайного лікування.

Болі в правому боці
Болі в правому боці

Ознаки наявності жовчних каменів

При наявності жовчних каменів, можуть виникати такі симптоми:

  • Болі у верхній ділянці живота, частіше справа, прямо під ребрами
  • Болі у спині
  • Розлад шлунку
  • Блювота
  • Інші проблеми з травленням, в тому числі печія і газоутворення
Камені в жовчному
Камені в жовчному

Як лікують жовчні камені

Вам не потрібно лікування, якщо у вас немає симптомів. Деякі дрібні камінчики можуть пройти через ваше тіло самостійно.

Але якщо у вас з’явилися тривожні симптоми, то ваш доктор буде використовувати одну з двох процедур:

Лапароскопічна холецистектомія. Це найпоширеніша операція з видалення жовчних каменів. Ваш хірург пропускає через живіт вузьку трубку, звану лапароскопом, через невеликий розріз. І виймає жовчний через ще один маленький розріз.

Відкрита холецистектомія. Ваш хірург робить великі розрізи в вашому животі, щоб видалити жовчний.

Якщо ваш лікар вважає, що вам не потрібно робити операцію, вам можуть замість цього дати вам ліки, які розчиняють камені холестерину. Вони можуть викликати легку діарею.

Можливо, вам доведеться приймати ліки роками, щоб каміння могли повністю розчинитися, і вони можуть знову з’явитися після того, як ви перестанете ці ліки приймати.

Профілактика жовчних каменів

Зміна способу життя допоможе вам знизити ризик появи каменів у жовчному.

  • Дотримуйтесь здорової дієти з високим вмістом клітковини і хороших жирів, таких як риб’ячий жир і оливкове масло. Уникайте рафінованих вуглеводів, цукру і шкідливих жирів.
  • Регулярно робіть фізичні вправи, не менше 30 хвилин 5 днів на тиждень.
  • Уникайте дієти, які змушують вас втратити багато ваги в короткий проміжок часу.
  • Якщо ви жінка з високим ризиком розвитку каменів в жовчному міхурі (наприклад, через вашу сімейної історії або іншого стану здоров’я), проконсультуйтеся зі своїм лікарем.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини