Що робити, якщо у дитини висока температура. Поради Євгена Комаровського

Євген Комаровський розповів батькам, що робити, коли у дитини піднімається висока температура і чому жарознижуючі свічки не допомагають.

Досить часто молоді мами починають панікувати, коли в їхньої дитини піднімається температура. Відомий в країні педіатр Євген Комаровський розповів, як вести себе в такому випадку і чого слід уникати, а також описав ситуації, в яких не можна зволікати з викликом лікаря.

Для початку медик акцентує увагу на тому, що частіше за все жарознижуючі не надає належного ефекту через дефіцит рідини в організмі. Тобто проблемою може бути те, що дитина отримала препарат у непідходящій лікарській формі. Так, при температурі вище 38 градусів свічка ніяк не допоможе, тому потрібна рідка форма засобу в поєднанні з великим об’ємом води.

Справа в тому, що при підвищенні температури тіла вище норми через нестачу рідини і більш агресивного впливу токсинів на судини, в організмі виникає явище, яке називається централізацією кровообігу.

Працює це наступним чином — в таких нежиттєво важливих з точки зору фізіології органах, як шкіра і кишечник, відбувається спазм судин. За рахунок цього посилюється кровопостачання головного мозку, легенів і серця, через що всмоктування жарознижувальної свічки буде відбуватися набагато повільніше. Та ж ситуація і з шлунком, хоча він все ж більш пристосований до вбирання рідини в порівнянні з прямою кишкою.

Висока температура у дитини
Висока температура у дитини

Зрозуміти, чи є у вашого малюка централізація кровообігу можна, подивившись на п’яти. Якщо вони теплі і рожеві, значить її немає і можна використовувати свічку. Якщо п’яти прохолодні і бліді, краще застосовувати ліки для внутрішнього прийому.

А ось в таких ситуаціях дитині слід викликати лікаря:

  • На четвертий день хвороби стан не поліпшується.
  • Підвищена температура зберігається протягом тижня.
  • Жар повертається через 1-3 дні після нормалізації.
  • Температура тіла, виміряна у пахвовій западині, вище 39,5 градусів або вище 40 при використанні електронного градусника у роті.
  • Через півгодини після прийому жарознижуючого не відбувається ніякого ефекту.
  • Дитині немає трьох місяців.
  • Жар поєднується з такими симптомами, як головний біль, озноб і блідість шкіри, висип, ознаки зневоднення, нудота і блювота.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини