Як не втратити форму, сидячи вдома на карантині

Під час карантину через сидячий спосіб життя легко втратити фізичну форму. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватись деяких правил.

Під час карантину чимало людей коротають будні за переглядом фільмів і серіалів. Звичайно, фізична активність з таким дозвіллям падає до нуля, тому можна і не помітити, як швидко ви почнете втрачати форму, навіть якщо у вас підтягнуте тіло. Щоб не жахнутися від цифр на вагах, коли ми нарешті зможемо повернутися до колишнього життя, пропонуємо вам скористатися наступними порадами.

Дотримуємося режиму дня

Саме дотримання режиму є запорукою здорового способу життя, хоча і справа ця далеко не з легких. Спочатку ваш організм буде всіляко чинити опір раннім підйомам і зарядці. Важливо не піддаватися і намагатися жити за розкладом — встаємо, харчуємося, займаємося і лягаємо в один і той же час. Згодом у вас почне вироблятися звичка і тоді режим стане повсякденністю, а не тягарем.

Важкий ранній підйом вранці

Займаємося домашнім спортом

Зрозуміло, що зараз ходити в спортзал можливості немає, проте це зовсім не означає, що вдома займатися не можна. По-перше, починайте ранок з зарядки. По-друге, два-три рази на тиждень проводьте тренування на всі групи м’язів.

Для розминки підійдуть майже будь-які вправи починаючи від скручувань до розтяжки. Головне — рухайтеся зверху вниз, тобто спочатку розминайте плечовий пояс і руки, потім переходьте до торсу, а потім вже і до ніг. Намагайтеся не робити занадто великих пауз між підходами.

Що стосується більш ретельних тренувань — для зміцнення м’язів попереку і живота відмінно підійде планка. Накачати ноги і сідниці можна за допомогою присідань.

Також ефективним буде виконання комплексних тренувань без відпочинку, включаючи такі вправи, як віджимання, випади, присідання, скручування і ще багато чого іншого. Складіть собі програму заздалегідь і поступово збільшуйте кількість підходів. Це допоможе тримати тіло у формі.

Позбавляємося від шкідливих звичок

Звичайно, сидячи на карантині, багато хто регулярно закуповується у магазині солодощами, балує себе алкоголем, розвагами і відкладає справи на потім. Все добре в міру, тому не зловживайте вимушеними канікулами, тільки й роблячи, що розслабляючись.

Переїдання солодощів

Дотримуємося дієти

Ні для кого не секрет, що одними вправами привести себе в тонус не вийде. Неважливо, з якою інтенсивністю ви тренуєтеся, якщо їсте одні тістечка. Спробуємо розібратися, що їсти можна, а що не варто.

До мінімуму потрібно звести вживання швидких вуглеводів, оскільки організм перетравлює їх досить швидко. Вони містяться в солодощах, солодких фруктах, більшості випічки з білої муки, макаронних виробах, газованій воді і так далі. Необов’язково повністю виключати їх з раціону, але снідати, обідати і вечеряти ними все ж не варто. Справа в тому, що як тільки організм витратив енергію від таких продуктів, ви знову відчуваєте голод, а часу при цьому проходить трохи.

Фрукти та овочі в раціоні правильного харчування

Повільні вуглеводи навпаки засвоюються довго, вони не відкладаються у вигляді зайвих кілограмів і дозволяють відчувати себе ситим куди довше простих. Це, наприклад, крупи, бобові, зелені овочі, сухофрукти, горіхи, гриби, цільнозерновий хліб.

Також візьміть собі за правило — краще їсти невеликими порціями, але частіше. Ну і наостанок, не варто влаштовувати собі «харчові вихідні», щоб не наїдатися всім досхочу.

Популярне

Подібні новини