Схуднення часто асоціюються у людей з виснажливими тренуваннями у спортзалі. Але правда в тому, що 80% успіху залежить від того, що лежить на тарілці. Навіть інтенсивні тренування не компенсують надмірне споживання калорій. А “наїсти” людина може навіть непомітно для себе. Фізична активність, безумовно, важлива для здоров’я та тонусу, але без контролю над харчуванням результати будуть мізерними.
Головна проблема деяких продуктів — у їхній здатності “обманювати” наш мозок. Наприклад, солодка випічка чи шоколадний батончик дають багато “реактивної” енергії. Тобто вже за годину її не буде, а відчуття голову зросте вдвічі. Все тому, що цукор в їжі різко підіймає рівень глюкози. Але ж потім він так само різко знижується. Тож після шматочка торта хочеться ще і ще. А зрештою це “ще” відкладатиметься на боках.

Фастфуд і солодкі напої працюють за схожим принципом. Великий бургер із картоплею фрі може містити половину денної норми калорій, але не залишає відчуття ситості. Газовані напої з додатковим цукром — це взагалі “порожні” калорії. Тобто вони не містять ні клітковини, ні корисних речовин. Але навіть маленька пляшка коли може звести нанівець годину кардіотренувань. Тому краще пити звичайну воду чи чай.
Солодкі батончики, чипси та інші снеки — це пастка для тих, хто дотримується дієти. Їх легко з’їсти надто багато, навіть не помітивши. Наприклад, одна 120 г пачка чипсів містить аж 600 калорій! Але нею ви не наїстеся. Тобто доведеться брати ще якусь їжу. Звісно, це не означає, що від улюблених смаколиків треба відмовитися. Але вони мають бути рідкістю, а не перетворюватися у щоденну звичку, яка тільки шкодить.