Основною помилкою після завершення сезону у садівників є поспіх, тому що, навіть коли дуже хочеться скоріше все прибрати до наступного сезону, треба пам’ятати, що для всього є свій час.
Прополювання
Здавалося б, що коли врожай зібрано, навіщо боротися з бур’янами, які за зиму вимерзнуть. Та на це зауважимо, що восени дозріває їхнє насіння, яке зараз вітер рознесе повсюди, а на весні воно активно проросте й ускладнить у цьому сенсі наступний сезон. Тому або прополюйте, або скошуйте бур’яни, або висаджуйте сидерати.
Обрізка квітів та кущів
Багаторічні рослини для того, щоб вони виглядали охайно навесні потрібно підстригати зараз, тому що навесні більш складно видалити старе гілля, коли вже з’являться нові паростки. А от з обрізанням кущів не поспішайте, бо якщо ви зробите це зарано, то кущ буде оновлюватися, а не готуватися до зими. Тому робіть це після того, як опаде листя, але до настання сильних заморозків.
Втім санітарну обрізку, яка пов’язана з видаленням поламаних, сухих та хворих гілок, робіть вже зараз.
Прибирання від листя
Вигрібати все листя з садиби не правильно, тому що воно є середовищем проживання багатьох комах, якими живляться птиці. Тому краще листя закопувати.
А от залишати гнилі фрукти та овочі категорично не рекомендується, інакше вони будуть джерелом всіляких хвороб та грибків.
Квіти та зелень під зиму
Восени до настання холодів посадіть цибулини перших весняних квітів: крокусів, тюльпанів, гіацинтів, нарцисів і вже у перший місяць весни ви будете милуватися ошатними клумбами. Річ у тім, що цибулинам перших весняних квітів конче необхідне тривале знаходження у зимовому ґрунті.
Подбайте також про те, щоб ранньою весною у вас на столі була зелень петрушки, шпинату, салату латуку. Для цього восени посійте їх та прикрийте агро-тканиною.