Інгредієнти (на 4-5 порцій):
- 1,5 кг свинини (шийка або лопатка);
- 3-4 шт. ріпчастої цибулі;
- 3 ст. л. винного оцту (червоного або білого);
- 2 ст. л. рослинної олії;
- чорний мелений перець – за смаком;
- сіль – за смаком (краще додавати перед смаженням);
- 1 ч. л. суміші спецій для шашлику (за бажанням);
- зелень та лимон – для подачі.
Крок 1. Підготовка м’яса:
Обираємо свинину з жировими прожилками – це гарантія соковитості. Нарізаємо м’ясо великими шматочками розміром із долоню. Не робимо шматочки занадто дрібними, щоб вони не пересохли на вогні.
Крок 2. Маринад:
Очищаємо цибулю й нарізаємо кільцями або півкільцями. У глибокій мисці з’єднуємо м’ясо, цибулю, винний оцет, рослинну олію та спеції. Перемішуємо руками, добре втираючи цибулю в м’ясо – вона пустить сік і допоможе розм’якшити волокна. Накриваємо кришкою або плівкою й ставимо в холодильник на 2-3 години, а краще – на ніч.
Зверніть увагу, що сіль краще додавати безпосередньо перед смаженням, інакше вона витягне соки з м’яса.
Крок 3. Підготовка мангала:
Розпалюємо вугілля. Ідеальні умови – коли деревне вугілля повністю прогоріло й стало рівномірно сірим, без відкритого полум’я. Розподіляємо вугілля рівним шаром.

Крок 4. Смаження:
Нанизуємо м’ясо на шампури, за бажанням чергуючи з кільцями маринованої цибулі. Смажимо над вугіллям 20-25 хвилин, регулярно перевертаючи, щоб м’ясо рівномірно підрум’янилось. За 5 хвилин до готовності солимо.
Крок 5. Подача:
Викладаємо готовий шашлик на велику тарілку, прикрашаємо зеленню, скибочками лимона й подаємо з лавашем, свіжими овочами, соусом ткемалі або томатним соусом.
Корисні поради:
По-перше, винний оцет можна замінити на бальзамічний – вийде цікава карамельна нотка.
По-друге, якщо додати трохи меду або цукру в маринад – це підсилить карамелізацію під час смаження.
По-третє, цибулю можна використовувати двічі – одну для маринаду, іншу – свіжу, для подачі.
По-четверте, якщо немає часу довго маринувати м’ясо, рекомендується проколоти шматочки виделкою – маринад швидше проникне всередину.