Свекруха випадково пролила “вогняну воду” на аспарагус, і тепер сусіди випрошують її секрет пишного цвітіння

Ваші рослини потребують енергетичного поштовху? Неочікуваний інгредієнт з бару може перетворити в'ялі квіти на пишний сад. Розповідаємо про незвичайний метод підживлення кімнатних рослин.

Одним із найдивовижніших, але водночас ефективних добрив для рослин є горілка. Якщо розбавити невелику кількість горілки в чистій воді та внести під рослини, можна оживити навіть ті, що почали в’янути. Алкоголь стимулює їх інтенсивне зростання, покращує цвітіння та сприяє виробленню корисних речовин. Незабаром після такого підживлення рослини випускають довгоочікувані бутони й починають квітнути.

Однак не всі рослини позитивно реагують на таку підгодівлю. Серед тих, хто добре сприймає горілчаний розчин, є аспарагус. Для нього рекомендується використовувати одну-дві столові ложки горілки на літр води, вносячи добриво раз на кілька тижнів. Монстера також добре реагує, але їй потрібен слабший розчин — одна столова ложка горілки на два літри води. Підживлення монстери варто проводити двічі на місяць.

Фікус Бенджаміна, зокрема, оживляється після внесення однієї столової ложки горілки, розведеної у склянці води, раз на два тижні. Після трьох-чотирьох таких підживлень фікус виглядатиме значно краще. Пальми та кактуси також можуть отримувати подібне добриво, але не частіше, ніж раз на місяць, із розрахунку столова ложка горілки на літр води.

Експерти розповіли про цікавий метод підживлення кімнатних рослин
Експерти розповіли про цікавий метод підживлення кімнатних рослин

Фіалки мають особливу потребу в такому розчині, якщо на них з’являється борошниста роса. Для цього потрібно провести п’ять-шість обприскувань йодовим розчином (столова ложка горілки на склянку води) з інтервалом у чотири-п’ять днів.

Підживлення горілчаним розчином найкраще проводити з початку квітня до середини жовтня. Взимку частоту внесення добрив потрібно поступово зменшувати до мінімуму. Використовувати таке добриво слід у разі, якщо рослина почала в’янути, відчуває дефіцит поживних речовин, перестала рости, довго не квітне, скидає листя або виглядає хворобливо.

Популярне

Подібні новини