У листопаді, якщо попередні місяці були сухими, потрібно обов’язково полити рослини перед зимою, оскільки висохлі кущі та дерева частіше піддаються промерзанню і мають більший шанс загинути.
У першій третині листопада потрібно обов’язково підживити квіти та обробити ґрунт навколо них 7-відсотковим розчином сечовини.
Також важливо в листопаді укласти і вкрити троянди, а також висівати насіння однорічних та багаторічних квітів. У цей період необхідно викопати та очистити від землі бульби жоржини, канни, бегонії, а потім відправити їх на зберігання до весняної посадки. Водночас слід перевірити стан цибулинних квітів, які були викопані у вересні та жовтні.
Якщо ви любите газони та лужки, у листопаді потрібно підготувати ґрунт для посіву трави. Молоді чагарники необхідно загорнути в щільний, повітронепроникний матеріал, кінці якого присипаються землею, щоб захистити пагони від гризунів у зимовий та весняний період. Рослини, які не зможуть перезимувати без спеціального укриття, треба вкривати лапником чи спеціальним матеріалом.
Залишиться тільки прибрати сміття в саду, спалити останнє опале листя, зібрати рослинні залишки, а після спалювання зберегти золу, яка стане в нагоді наступного року для удобрення ґрунту під культурними рослинами та квітами. Також варто зайнятися підзимовим висівом квітів, оскільки пророслі весняні сходи будуть стійкішими до весняних заморозків.
Висаджувати можна лаванду, аквілегію, дзвіночки, деревій, гвоздики, аконіти та багато інших квітів.
Тож радимо скористатися нашими корисними та перевіреними рекомендаціями і бажаємо вам успіхів на садових ділянках.