Насичений ритм життя призводить до того, що всі наші застуди, ГРВІ, бронхіти та інші неприємності ми переносимо на ногах. Це буквально увійшло в звичку, тому чергове покашлювання навіть не наштовхує на думку сходити до лікарні. Але це не стосується ситуації, коли у вас небезпечний кашель і в нашій сьогоднішній статті ми поділимося його ознаками.
Напади, які поступово подовжуються
Як правило, нападоподібний кашель характерний для:
- розвитку вірусної пневмонії;
- коклюшу;
- туберкульозу;
- абсцесу легенів;
- гострого бронхіту.
Якщо напади поступово збільшуються, це говорить про наявність патологічного процесу, а значить лікування потрібно починати негайно.
Кашель на тлі задишки
Задишка завжди пов’язана браком кисню. Якщо вона виникла без видимих на те причин і не проходить, варто задуматися про консультацію з фахівцем. Справа може бути не тільки в легенях, а й у серці.
Ще гірше, якщо задишка турбує в комплексі з кашлем. Це типова ситуація для бронхіальної (коли утруднений видих) або серцевої (утруднений вдих) астми, закупорки або звуження бронхів, бронхіту, набряку легенів і знову-таки пневмонії.
Задуха
Наступна стадія після задишки — задуха, яка свідчить про гострий кисневий дефіцит. Дуже часто вона супроводжується нападами панічного страху, тому такий сигнал тривоги ні в якому разі не можна пропускати повз очей.
Відчуття задухи часто з’являється при:
- серцевій недостатності;
- астмі;
- аутоімунних захворюваннях, коли імунітет бореться сам з собою;
- гіпертонії;
- інфаркті;
- гострій алергічній реакції.
Кровохаркання
Вже цей симптом лякає навіть самих безтурботних пацієнтів, що цілком зрозуміло, оскільки він може говорити про онкологію і туберкульоз. Звичайно, не потрібно панікувати, оскільки причин для крові в мокроті буває безліч і далеко не всі з них смертельно небезпечні.
У будь-якому випадку вам все ж варто показатися лікареві, щоб якомога швидше виключити найгірші варіанти.