Вівторок, 29 Листопада, 2022

Вчені з’ясували, які продукти викликають передчасне старіння

Ультра оброблені продукти

Дослідники з іспанського Університету Наварри виявили, що саме ультра оброблені продукти харчування значно погіршують стан здоров’я і сприяють передчасному старінню клітин організму. Вчені провели досить масштабні дослідження, які тривали майже 20 років (з 1999-го року по 2018-й). Вони відстежували дані про стан здоров’я і ДНК у 645-ти чоловіків і 241-й жінки, всього 886 людей. Експеримент отримав назву SUN Project, метою якого було дізнатися, яким чином харчові добавки впливають на цукровий діабет, артеріальний тиск, ожиріння і коронарну хворобу серця.

старіння
Старіння

З наданих учасниками зразків слини вчені змогли витягти теломери (кінцеві ділянки хромосом, які захищають ДНК від різних пошкоджень в процесі реплікації). Якщо теломер скорочується, то це називають фактором передчасного старіння, хоча до цих пір зв’язок частини хромосоми і біологічного старіння людини залишається не особливо зрозумілим.

Результати дослідження показали, що ті люди, які занадто часто харчувалися надто переробленої їжею (3 рази в день), мають більшу кількість укорочених теломер. Тобто вживання солодких напоїв, м’ясних або хлібобулочних виробів, та й в цілому продуктів з високим вмістом цукру, жирів і консервантів впливає на процес старіння клітин організму. Однак самі автори стверджують, що на кінцеві результати не можна покладатися на всі 100%, так як учасники експерименту могли в цілому вести нездоровий спосіб життя, мати шкідливі звички тощо.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини