Правда і брехня про метаболізм

1. Голодна дієта не працює.

ВІРНО. Вживання невеликої кількості продуктів уповільнює метаболізм. На голодуванні або на дуже низькокалорійній дієті ваше тіло не знає, що ви робите це, щоб вписатися в торішній купальний костюм. Він «думає», що повинен зберегти ваше життя. В результаті ви спалюєте менше калорій, втрачаєте м’язову масу і втрачаєте витривалість або енергію для вправ. Викиньте цей формат для схуднення на узбіччя. Це не працює і шкідливо для здоров’я.

2. Ваш метаболізм сповільнюється з віком.

ПРАВДА … ніби. Сам по собі вік не є причиною уповільнення метаболізму і збільшення ваги, це зменшення м’язової маси. Як правило, ми втрачаємо м’язи з віком через те, що менш активні. Менша м’язова маса означає знижений BMR (базальний рівень метаболізму) і кількість калорій, що спалюються вашим тілом. Так в чому ж ліки? Залишайтеся активними і включайте силові тренування в свій розпорядок вправ, щоб прискорити метаболізм.

3. Вода приносить користь тілу.

ВІРНО. Як і у випадку з голодною дієтою, вживання менше чотирьох склянок води в день сигналізує вашому тілу про уповільнення метаболізму. Біохімія вашого тіла залежить від води, щоб використовувати поживні речовини з їжі і спалювати калорії. Випиваючи велику склянку води перед їжею, ви також знижуєте апетит, допомагаючи контролювати порції.

4. Кава або енергетичні напої можуть допомогти вам схуднути.

БРЕХНЯ. Якби це було так просто. Хоча кофеїн в цих напоях тимчасово діє як пригнічувач апетиту, його вплив на прискорення метаболізму незначний. Проте, в області фізіології вправ є чіткі докази переваг кофеїну перед тренуванням. Випиваючи чашку чорної кави за 30-60 хвилин до вправ допомагає поліпшити працездатність і витривалість.

5. Жир робить вас товстим.

БРЕХНЯ. Правильний вид жирів (мононенасичені і поліненасичені) в помірно розумних кількостях – не ваш ворог. Жир зберігає почуття насичення довше, ніж вуглеводи або білок, і сприяє засвоєнню деяких ключових поживних речовин, таких як певні вітаміни. Дієта з низьким вмістом жирів зазвичай означає дієту з високим вмістом вуглеводів, і це однозначно призводить до збільшення ваги. Відмова від насичених жирів і трансжирів полягає не в тому, що вони змушують вас набирати вагу, а в тому, що вони сприяють серцево-судинних захворювань.

8. Сон – важливий фактор для успішного схуднення.

ВІРНО. Недолік сну приводить до резистентності до лептину та гереліну – двох гормонів в кишечнику, які в основному регулюють апетит і відкладення жиру. Резистентність до лептину призводить до постійного відчуття голоду і уповільнює метаболізм. Намагайтеся проводити хоча б 6 годин за ніч.

метаболізм
метаболізм

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини