З підвищеним тиском стикаються все більше людей і, звичайно, є безліч ліків, які допомагають тримати АТ під контролем. Однак ситуація не покращиться, якщо людина не змінить своє харчування, адже для максимально ефективного лікування потрібна і корекція раціону. Про це ми і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.
Скоротіть споживання солі
В середньому доросла людина споживає в 4-6 разів більше солі, ніж цього вимагає організм. Від надлишку натрію порушується водно-сольовий баланс і як наслідок підвищується тиск.
Для початку виключіть все пересолене — консерви, соєвий соус, копченості, солоні горішки, ковбаси, чіпси. Користуйтеся спеціями, у складі яких солі немає, а також зробіть так, щоб дві третини вашого раціону складалася з рослинної їжі і тільки решта з тваринних продуктів.
Якщо бути точним, в добовому харчуванні солі не повинно бути більше 5 грам. Дотримуючись цього правила, АТ знизиться на 10 позначок.
Їжте побільше калію
Калій нормалізує роботу нирок, стабілізує тиск, регулює водно-сольовий і кислотно-лужний баланси, він же бере участь у передачі нервових імпульсів до головного мозку.
Цей мікроелемент ви знайдете у наступних продуктах:
- крупи;
- горіхи;
- бобові;
- овочі, фрукти і ягоди;
- відварена або запечена в шкірці картопля;
- молочка;
- сухофрукти, ними краще не зловживати через великий вміст цукру.
Не забувайте про магній
Магній контролює серцевий ритм, підтримує здоров’я нервової системи і серця, приводить в норму кров’яний тиск.
Що дивно — він є в складі багатьох продуктів харчування, а ось у великих кількостях він міститься в цільних крупах, морській капусті, горіхах, насінні і бобових. Тут же варто відзначити, що забезпечити організм цими мінералами допоможе тільки різноманітність в харчуванні і почуття міри, адже найчастіше до гіпертонії схильні люди з надмірною вагою.