Коли хропіння може бути смертельно небезпечним: синдром обструктивного апное уві сні

Хропіння помилково вважається нешкідливим явищем, адже насправді воно може бути пов'язане з хворобою зупинок дихання уві сні, що загрожує серйозними наслідками.

Більшість людей думають, що хропіння нешкідливе, а проблемою воно стає тільки для тих, кому доводиться ночами його слухати. Однак це помилка, оскільки дане явище небезпечно і для самого хроплячого. Причина в тому, що хропіння може бути симптомом синдрому обструктивного апное уві сні, а людина навіть не буде про це підозрювати, хоча захворювання досить серйозне. Про це ми і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.

Що таке апное

Синдром обструктивного апное — клінічне порушення, при якому уві сні у сплячого часто відбуваються зупинки дихання, що супроводжуються гучним хропінням. Під час таких пауз кисень не надходить в організм протягом декількох секунд, як і припиняється процес виведення вуглекислого газу. В результаті цього головний мозок провокує коротке пробудження, щоб відкрити дихальні шляхи і відновити дихання.

Дыхание при апноэ и нормальное дыхание
Дихання при апное і нормальне дихання

Протягом всієї ночі подібне може відбуватися кілька десятків разів, тому людина не впадає в фазу глибокого сну і як наслідок не відпочиває. Днем через це хворі відчувають надмірну сонливість, головний біль, погіршення концентрації уваги.

У чому небезпека захворювання

Як ми вже з’ясували, при апное тіло стикається з кисневим голодуванням. Першими при цьому страждають серце і мозок. Організм сприймає кожну зупинку дихання, навіть таку короткочасну, як стрес. Разом з цим відбуваються різкі стрибки артеріального тиску до вкрай високих показників.

Постійні епізоди підвищення артеріального тиску призводять до розвитку хронічної гіпертонії, яка нерідко має кризовийперебіг. Тобто трапляються кризи — невідкладні важкі стани, які потребують негайного зниження рівня тиску, щоб запобігти або хоча б обмежити ступінь ураження органів.

Храп мешает спать
Хропіння заважає спати

Люди з синдромом обструктивного апное уві сні починають безконтрольно набирати вагу, причому ніякі дієти та інші заходи, спрямовані на схуднення, не працюють. Ожиріння, в свою чергу, призводить до безлічі проблем зі здоров’ям серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату і не тільки.

Виходить, що сам по собі розлад не загрожує життю, проте він здатний викликати інші серйозні захворювання. Саме тому якщо раптом ви постійно голосно і уривчасто хропете ночами, на цю проблему варто звернути увагу.

Лікування

Найдієвіший і найбільш популярний метод лікування апное — СІПАП-терапія, яка полягає у створенні постійного позитивного тиску в дихальних шляхах. Для цього використовуються спеціальні апарати з мініатюрним компресором, з допомогою якого в легені хворого через маску під підвищеним тиском подається повітря. Він надає позитивний ефект відразу ж після початку застосування.

СІПАП-терапія

Звичайно ж, регулярне і навіть періодичне використання СІПАП-апаратів підходить далеко не кожному, тому деякі погоджуються на операцію з видалення частини тканин глотки, щоб збільшити просвіт дихальних шляхів. Ще популярна лазерна пластика м’якого піднебіння.

Також не можна не відзначити, що існують різноманітні капи і соски, спрямовані на природну підтримку просвіту у глотці, але, як правило, вони не працюють.

Популярне

Подібні новини