Сміх неповторний у кожного з нас, ми володіємо унікальним голосовим тембром, і тому спародіювати наш сміх практично неможливо. Цими знаннями скористалися вчені з Нігерії, які виявили, що людина людини може впізнати за унікальним сміхом, тому що сміх дуже важко зімітувати, на відміну від інтонації і голосу.
Для дослідження були ідентифіковані різні частоти звуків сміху у людей, які потім будуть використані для того, щоб створити індивідуальну цифровий підпис, за аналогією зі сканерами для визначення відбитків пальців.
Пароль
Відповідно до експерименту,алгоритм розпізнавання, створений командою, має точність на 90%, що може бути досить для певних споживчих додатків.
Наприклад, безпеку на основі сміху може замінити використання розпізнавання голосу. Між тим, для систем, які повинні бути дуже безпечними і передбачуваними, точність алгоритму розпізнавання сміху повинна бути поліпшена.
«Результат дослідження показав, що сміх це унікальна біометрична характеристика для розпізнання людей, її можна буде вмонтувати в систему штучного інтелекту в різних додатках», – підсумувала команда.
Дружній сміхОдна потенційна проблема використання сміху в якості біометричного підпису полягає в тому, що система, яка використовує його для безпечного входу в систему, повинна розсмішити. У всіх різне почуття гумору, і те, що здається смішним для однієї людини, не підходить для іншого.
Крім того, деякі речі можуть здатися смішними одночасно і не такими смішними, коли міняється ваш настрій. Для цього, хоча сміх можна використовувати в якості цифрового підпису, він навряд чи достатньо хороший для систем, що вимагають швидкого входу в систему.