З’ясувалося, що ліки від високого тиску подовжують життя літніх людей

Прийом ліків для нормалізації тиску допомагає навіть найслабшим літнім людям жити довше, а найздоровіші з них мають найбільший приріст виживання.

Хвороби серцево-судинної системи є основною причиною смертності людей у всьому світі. У список найпоширеніших недуг, безсумнівно, потрапляє гіпертонія. Саме тому дане захворювання разом з усім, що з ним пов’язано, регулярно стає предметом досліджень.

Так, буквально днями в науковому журналі Американської асоціації кардіологів опублікована нова робота, що вивчає вплив препаратів для нормалізації артеріального тиску на тривалість життя. Виявилося, що вони дійсно її продовжують.

«Ми знали, що препарати від високого кров’яного тиску в цілому захищають літніх, але на цей раз ми зосередилися на тому, чи є вони захисним засобом для пацієнтів з іншими захворюваннями, не пов’язаними з серцем», — розповів один з авторів дослідження Джузеппе Мансія.

нормалізація тиску
Нормалізація тиску

В ході роботи були вивчені дані майже 1,3 мільйонів людей у віці за 65 (1.283.602, якщо точніше), які регулярно приймали відразу кілька ліків для нормалізації артеріального тиску. Всі учасники були поділені на чотири групи за станом здоров’я — дуже погане, погане, середнє і хороше.

Порівняння близько 255 тисяч осіб, померлих протягом 7 років спостережень, з відповідною за віком, статтю та здоров’ям контрольною групою показало, що ймовірність смерті протягом цих семи років становила 16% для чоловіків і жінок з хорошим здоров’ям і 64% з дуже поганим.

Прием лекарств от повышенного давления
Прийом ліків від підвищеного тиску

Також вчені встановили, що регулярний прийом медикаментів від гіпертонії за призначенням лікаря на цілих 44% знижував ризики летального результату у людей похилого віку в групах з хорошим здоров’ям і на 33% з дуже поганим. Звичайно, це не 100%, проте цифри все одно вражають.

З урахуванням отриманих результатів, Мансія вважає, що пацієнтів, які приймають призначені лікарем препарати, необхідно заохочувати і підтримувати, адже ліки не нададуть ніякого ефекту, якщо їх не пити. А в цьому випадку вони не просто допомагають, але і подовжують життя.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини