Особливий імунітет циган захищає їх від багатьох хвороб

За рахунок кочового способу життя у циган виробився імунітет до багатьох захворювань. Про це говорять дані наукових досліджень.

Ні для кого не секрет, що цигани — кочовий народ, а значить вони вміють виживати в непростих умовах і підлаштовуватися під будь-який клімат. Внаслідок цього їх імунітет загартований століттями. Більш того, серед вчених є думка, що у циган істотно знижена сприйнятливість до безлічі захворювань або вона взагалі відсутня.

Ревматоїдний артрит

Доктор медичних наук Міхай Нетеа вивчав ДНК європейських циган Рома і помітив в їх геномі істотні зміни. Так, у них є ген ADAMTS-12, здатний підвищувати стійкість організму до аутоімунних хвороб, включаючи і артрит. Нетеа не стверджує, що ромський народ взагалі не схильний до запалень суглобів, тим не менш, у його представників вони трапляються набагато рідше.

Чума, туберкульоз і проказа

Знову-таки Міхай Нетеа передбачає, що цигани мають імунітет до чуми. Їхні предки заселили Європу близько 1000 років тому, прийшовши з півночі Індії, де вирувала «чорна смерть». Вчений разом з колегами перевірив реакцію імунної системи ромів на впровадження в організм чумної палички. Виявилося, в їх четвертій хромосомі особлива мутація. Вона кодує спеціальні рецептори на ефективне розпізнавання чуми, запускаючи швидку реакцію на її придушення. Ці ж рецептори підвищують опірність організму до туберкульозної палички і лепри, вона ж проказа.

Текст масштабного дослідження за участю Міхая Нетеа можна почитати в одному з найавторитетніших наукових журналів PNAS (Proceedings of the National Academy of Sciences).

Рак молочної залози

Циганські жінки набагато рідше хворіють на рак грудей, про що говорять дані медичних досліджень. З цим пов’язаний їхній спосіб життя, а не якийсь особливий імунітет.

Так, американські онкологи з наукового центру Хатчінсона знайшли зв’язок між даним видом онкології і прийомом окремих гормональних протизаплідних таблеток. Останні на 50% підвищують ризик розвитку новоутворень в молочних залозах. Також цьому сприяє часте вживання жирної їжі і особливо перші пологи у віці після 30. Більш детально читайте тут. Що стосується циганок, то раннє заміжжя і багатодітні сім’ї дійсно надають ефект.

Крім того, такі традиції, як ізольованість і вступ у шлюби в основному в межах однієї громади сприятливо позначаються на виникненні генетичних захворювань. Серед них варто відзначити гемофілію, синдром Дауна і хворобу Альцгеймера.

Популярне

Подібні новини