Вівторок, 29 Листопада, 2022

Як в Україні можна зробити операцію абсолютно безкоштовно: Уляна Супрун

Ми всі звикли, що в нашій країні медицина відносно безкоштовна і в разі проведення операції завжди треба було самим платити за анестезію і всі необхідні ліки.

Але, на щастя, часи змінюються і тепер навіть дорогу процедуру можна провести в державній лікарні, не витративши гроші з власної кишені. Яскравий приклад цьому – операція з видалення 4,5-кілограмової пухлини в “Феофанії “, яка проводилася абсолютно безкоштовно.

Але який повинен бути алгоритм дій? Уляна Супрун на своїй сторінці в Фейсбуці розповіла про те, що треба зробити для отримання безкоштовного обслуговування.

Насамперед необхідно взяти електронне направлення на операцію у свого сімейного лікаря, або лікуючого лікаря. Тільки за цієї умови процедура буде безкоштовною.

Далі потрібно звернутися до обраного вами медичного закладу, який має договір з НСЗУ (Національна служба здоров’я України) для проведення операції. Рекомендується заздалегідь зателефонувати до закладу, щоб дізнатися, чи проводиться там необхідна вам процедура.

Які послуги оплачує НСЗУ?

  • безпосереднє проведення операції, а так само анестезія;
  • інструментальні та лабораторні дослідження
    при необхідності – патоморфологічні дослідження, такі як взяття біопсії або операційного матеріалу;
  • післяопераційне спостереження, знеболювання і подальша медикаментозна терапія;
  • постійний лікарський і медсестринський догляд;
  • медична реабілітація в гострому періоді для запобігання виникнення післяопераційних ускладнень;
  • ліки, які є в Національному списку та витратні матеріали;
  • харчування в умовах стаціонару.

Крім того, в разі, якщо у вас невідкладний стан є можливість звернутися за допомогою без електронного направлення. Так само можна викликати швидку, яка доставить в медзаклад. Допомога в невідкладному стані надається безкоштовно і без додаткових умов.

Які медичні заклади вже підписали контракт?

На даний момент НСЗУ підписало контракти з 844 державними медичними закладами по всій країні. Ознайомитися зі списком можна тут.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини