Уляна Супрун стверджує, що тополиний пух не викликає алергію

Багато українців з жахом чекають цвітіння тополі, адже думають, що у них алергія на тополиний пух. Уляна Супрун пояснила, що насправді її не буває.

Щорічно жителі багатьох міст України просять представників місцевої влади вирубати тополі через алергію на тополиний пух. Насправді ж він не викликає алергічної реакції, про що розповіла Уляна Супрун, колишня перша заступниця міністра охорони здоров’я України.

Звичайно, коли тополиний пух залітає до нас в очі або в ніс, він стає механічним подразником, для алергіків же він не небезпечний. Зменшувати симптоматику слід іншими способами, включаючи боротьбу з курінням, забрудненістю повітря, бур’янами, цвіллю. Також необхідно висаджувати хвойні дерева і грати з тваринами. До хвостатих найкраще звикати з дитинства, щоб згодом не реагувати не тільки на шерсть, але і на інші алергени.

Загострюється алергія через цвітіння диких злаків, наприклад, тимофіївки. За часом воно збігається з дозріванням насіння тополі, так що це саме пилок злаків, який розносить вітер, стає проблемою для алергіків.

При цьому неправильно буде вважати, що тополі ніяк не пов’язані з алергічними реакціями у деяких людей, оскільки все ж пов’язані, хоча і не так, як ми з вами звикли думати. Вони відносяться до дводомних рослин, тобто жіночі і чоловічі квітки ростуть на різних деревах. Так ось, перші виробляють насіння, оточене пухом, а другі навесні поширюють пилок.

Алергія на тополиний пух
Алергія на тополиний пух

Виходить, що тополя і правда може викликати алергію, але як раз в період цвітіння чоловічих дерев. І навіть це не означає, що їх потрібно вирубувати. Навіть якщо знищити їх усі, загострення зазвичай розвивається відразу на кілька алергенів, а всі вони зникнути не можуть.

Якщо говорити простою мовою, алергічні прояви пов’язані з невиправданою реакцією імунної системи на нешкідливі речі. Супроводжується все це сльозами, роздратуванням слизової або висипаннями на шкірі. Найчастіше до подібного схильні ті, у кого в родині бували такі випадки і історії хвороби астмою.

До речі, вчені вже давно прийшли до висновку про те, що контакт з пилком з раннього віку є профілактичним заходом від розвитку алергії в майбутньому. Те ж стосується і наших улюблених домашніх тварин. А ось підвищують цю ймовірність пасивне куріння, цвіль в квартирі, лікування антибіотиками з дитинства і вдихання забрудненого повітря. Боротися потрібно аж ніяк не з деревами.

Популярне

Подібні новини