Розлад харчової поведінки стало нагальною проблемою сучасної молоді. Уляна Супрун у себе на сторінці в Фейсбук розповіла, що це за хвороба і як її розпізнати.
Що ж таке РХП?
Розлади харчової поведінки – це ціла група симптомів, які пов’язані з проблемами прийому їжі і її кількістю. Подібні стани супроводжуються низкою психологічних і фізичних проблем, які можуть призвести до тяжких наслідків. У деяких випадках навіть призвести до смерті, якщо їх не лікувати.
РПП можуть хворіти, як жінки, так і чоловіки будь-якого віку, проте найчастіше вони вражають молодих жінок віком від 13 до 17 років.
Види РХП
До різновидів розладів харчової поведінки відносять такі захворювання: компульсивне (психогенне) переїдання, булімія, а так само анорексія.
Ознаки, властиві людям з цим захворюванням
«Розлад харчової поведінки починається з тих пір, коли людина зациклюється на образі тіла і їжі, яку він вживає» – розповідає Уляна Супрун.
У людей, які страждають РПП можна виявити такі симптоми:
- хронічні дієти, навіть при невеликій вазі;
- специфічні ритуали прийому їжі;
- відстороненість від сім’ї і від соціуму в цілому, замкнутість;
- одержимість підрахунком калорій і надмірний контроль вживаної їжі;
- чергування періодів голодування і переїдання;
- надмірний прийом проносних засобів, або постійний виклик блювотних позивів і тощо.
Так само можуть проявлятися фізичні ознаки:
- відчуття холоду, втоми або запаморочення
проблеми з травленням; - занадто високий або дуже низька вага по відношенню до зростом і вагою;
- відсутність місячних у жінок і дівчат.
Що робити?
Якщо ви помітили ознаки РПП у вас, кого-то з рідних, або знайомих, обов’язково зверніться до фахівця. Шлях до одужання досить важкий і тривалий, щоб зробити його максимально легким і результативним дуже важливо мати підтримку з боку близьких і допомогу професіоналів.