Балик — це дуже смачно. Але в магазині він коштує дуже дорого. А тому, якщо ви любите цей м’ясний делікатес, краще готувати його вдома. Причому робиться балик настільки просто, що ви будете здивовані, а чому ніколи не намагалися приготувати його раніше.
Найважливіше у цій справі — правильно обрати м’ясо. Візьміть якісну та велику свинячу вирізку. Розмір шматка може бути довільним. На кожен кілограм м’яса треба брати 10 г звичайної та 10 г нітритної солі. Наприклад, для шматка в 1.3 кг треба по 13 г кожного виду солі.
Чому саме треба стільки солі та чи не можна замінити нітритну звичайною? Відповідь на друге питання — ні, не можна. Саме нітритна сіль захищає від бактерій. Також вона робить колір, смак та аромат готової страви значно яскравішими. Тому нітритна сіль є майже у всіх магазинних ковбасах. Що ж стосується кількості, то саме стільки треба для хорошого просолювання м’яса.
Підготувавши суміш обох солей, обмажте добряче нею балик з усіх сторін, загорніть його у харчову плівку та відправте маринуватися в холодильник на тиждень. Але така витримка потрібна для балику вагою 1.5 кг. Для менших шматків м’яса достатньо кількох днів. Не обов’язково, але бажано 2-3 рази на день перевертати балик. Завдяки цьому він рівномірніше просолиться.
Через тиждень дістаньте м’ясо, змийте зайву сіль та витріть шматок паперовими рушниками. Після цього з усіх сторін намастіть на шматок діжонську гірчицю та обсипте її спеціями. Її можна підібрати собі до смаку. Балику чудово пасує сушений часник, копчена паприка, суміш мелених перців та коріандр. Це класичне поєднання, яке завжди працює та робить смак неймовірним.
Наступний етап — приготування. В розігріту до 90°C духовку потрібно поставити м’ясо на 3 години. Знову ж, меншому шматку потрібно менше часу на приготування. Після цього балик треба перевернути запікати ще 30 хвилини за температури 120°C. Потім м’ясо треба дістати та повністю охолодити перед вживанням. Бажано залишити шматок на цілу ніч, щоб воно стабілізувалося.