Навіщо проріджувати буряк? Здавалося, цей коренеплід є одним з найпростіших до вирощування. Проте, щоб отримати гарний врожай слід гарно доглядати і за ним.
Верхня частина городини називається бадиллям, і це не просто так. Листя майже не несе ніякої харчової користі людині та часто спричиняє чимало проблем городникам, і навіть може занапастити врожай. На наземній частині цих овочів часто оселяються шкідники, плодяться хвороби.
Якщо ваш буряк росте щільно, земля навколо кущів отримує мало сонячних променів, то є велика ймовірність появи грибкових інфекцій, фітофтори. Це несе небезпеку не лише самим плодам, а й землі, яка заражається навколо. Крім цього, зараза може перекинутися на сусідні культури. Буряк схильний до вірусних інфекцій, наприклад, мозаїки листя. За появи перших ознак хвороби уражені частини, а іноді й рослини цілком, необхідно видалити з грядки.
Для того, щоб не дати шансу болячкам, уражене листя необхідно прорідити, а верхній шар земля зняти і викинути подалі від городу. Також слід провести профілактику, яка допоможе позбутися біди. Для цього робимо такий розчин: на 5 літрів нехолодної води додаємо пів літри сироватки або кисляку. Добре все перемішуємо, обприскуємо листя та вливаємо у землю.
Ця підкормка працює також і проти шкідників. Справа в тому, що комахи ненавидять лактозу і для них вона служить бар’єром до інвазії. Прорідження і такий полив допоможуть також рослині віддати всі сили саме коренеплодам, а не неїстівному бадиллю. Пробуйте, експериментуйте, і нехай город балує вас гарним врожаєм.